Denník N

ZOH, 13. deň: Zlyhal niekto v olympijskej histórii takto zásadne? pýtala sa v cieli Shiffrinová

Foto – AP
Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Mikaele Shiffrinovej sa naďalej nedarí, nedokončila ani preteky kombinácie, kde v slalomovej časti opäť vypadla ešte pred prvým medzičasom.

Veľký tlak nezvládla ani Kamila Valijevová. 15-ročná krasokorčuliarka, ktorej dopingová kauza je v Pekingu hlavnou témou, nezvládla voľnú jazdu. A aj keď po utorkovom krátkom programe predbežne viedla, medailu nezískala.

Slovenskí hokejisti zajtra hrajú semifinále proti Fínom, my sme sa pred ním rozprávali s Petrom Forsbergom napríklad aj o Jurajovi Slafkovskom.

Olympijský súhrn prinášame po každom súťažnom dni. Posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra a môžete si ho vypočuť aj ako podcast na kanáli Športové podcasty.


1. Shiffrinová: Mala som plán, zase to nevyšlo

Aj tretí olympijský štart Mikaely Shiffrinovej v technickej disciplíne sa skončil vypadnutím a opäť po chybe, akú by sme nečakali od lyžiarky, ktorá patrí k najlepším v histórii.

Američanka zaváhala už pri úvodnom olympijskom štarte, keď vypadla hneď na začiatku obrovského slalomu. To sa zopakovalo v následnom slalome, kde skončila už po necelých štyroch sekundách. V super-G a zjazde obsadila 9., resp. 18. miesto a zlý dojem z olympiády chcela napraviť aspoň v alpskej kombinácii. Pri neúčasti Petry Vlhovej mala byť hlavnou adeptkou na medailu.

Očakávania vzrástli po prvej disciplíne kombinácie – zjazde –, po ktorom bola Shiffrinová na 5. mieste a na víťazku zjazdu Rakúšanku Christine Scheyerovú strácala pol sekundy. Ako špecialistka na technické disciplíny mala stratu na zjazdárky pohodlne dohnať v druhom kole, ktorým bol slalom.

Lenže Američanke technická disciplína opäť nevyšla. V jednej z bránok príliš zatlačila do lyží, vyšla mimo ideálnej línie a napriek veľkej snahe sa nedokázala vrátiť na trať. Aby toho nebolo málo, rovnako ako pri vypadnutí v klasickom slalome aj teraz staval trať jej tréner Mike Day.

„Ach, neviem či niekto v histórii olympijských hier

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Olympijský súhrn

Športové podcasty Denníka N

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie