Denník N

Ďakujeme za podporu! Začíname pripravovať maďarský projekt Denníka N

Magyar verzió itt.

Keď sme v redakcii Denníka N začali rozmýšľať, ako osloviť maďarských čitateľov na Slovensku a ponúknuť im nezávislú a kvalitnú žurnalistiku, ešte sme netušili, či sa náš zámer stretne so záujmom dostatočného počtu ľudí. Stanovili sme si ciele, medzi ktorými bol aj skromnejší, ktorý by spočíval v spustení maďarskej rubriky s pravidelným newsfiltrom, a ambicióznejší, ktorý predpokladal vznik stredne veľkej maďarskej redakcie.

Crowdfunding sme pred dvoma týždňami spustili s pocitom miernej neistoty. Investovali sme do svojho plánu už pomerne veľa energie, pričom sme nemohli vedieť, aký bude reálny záujem. Tešilo nás, že náš plán podporili viaceré slovenské i maďarské osobnosti, vedci, umelci, ktorým záleží na dobrom slovensko-maďarskom spolunažívaní. Ani to však negarantovalo, že získame aj dôveru čitateľov.

Získali sme. Najvyšší cieľ nášho crowdfundingu sme splnili už niekoľko dní pred jeho ukončením. Náš maďarský projekt podporilo 1072 ľudí a vyzbierali sme 91 483 eur, ktoré použijeme na založenie novej redakcie.

Je to úspech nielen nášho nápadu, ale aj maďarskej komunity na Slovensku, ktorej zjavne záleží na slobodnej a kritickej žurnalistike, a slovenskej spoločnosti, ktorá nie je ľahostajná voči našim spoločným veciam.

Veľmi si vašu podporu vážime a urobíme všetko pre to, aby sme si ju zaslúžili aj v budúcnosti. Ďakujeme!

Crowdfunding nám umožnil, aby sme mohli vytvoriť samostatný maďarský web. Nový portál bude prepojený s Denníkom N a najdôležitejšie články N-ka budeme publikovať aj v maďarčine. Aj slovenskí čitatelia sa môžu tešiť na viac obsahu, keďže najlepšie články vznikajúce v maďarčine vydáme aj v slovenskom preklade.

V tejto chvíli pracujeme na vytváraní redakcie, ktorá bude mať zhruba desať členov a bude publikovať najmenej dva vlastné veľké texty denne, ktoré bude dopĺňať spravodajstvo v rubrike Minúta po minúte. Členov redakcie vám predstavíme postupne v priebehu nasledujúcich týždňov.

Nový portál budete môcť čítať už v druhom štvrťroku tohto roka, ak ste si v rámci crowdfundingu kúpili predplatné na maďarské texty. Ak nie, môžete tak urobiť aj naďalej na tejto stránke.

Sme veľmi radi, že ste podporili vznik nového, nezávislého a kritického maďarského média na Slovensku. Je to dôležitá chvíľa nielen z hľadiska rozvoja dobrej žurnalistiky, ale aj z hľadiska slovensko-maďarského spolunažívania. Len poctivo overené informácie so zrozumiteľne vysvetlenými súvislosťami nám môžu pomôcť lepšie sa navzájom chápať, bez ohľadu na náš pôvod, jazyk a našu národnosť.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Magyarul a Denník N-ben

Komentáre

Teraz najčítanejšie