Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Pre túto koalíciu nie je dostatočným tmelom ani spoločný nepriateľ

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Odporcovia obrannej dohody obťažovali poslanca Benčíka. 2. Viac ako na vecné výhrady to v parlamente vyzeralo na pomstu. 3. Čaká nás ďalšie legislatívne zaburiňovanie.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Tak kde býva ten zradca?

Tento týždeň bol zaujímavý aj tým, čo sa počas neho nestalo. Ukázalo sa, že napriek emocionálne nabitej atmosfére počas schvaľovania a demonštráciám pred parlamentom nepredstavuje obranná zmluva s USA tému, ktorá bude stredobodom verejnej debaty dlhšie obdobie. V skutočnosti je to primerané jej charakteru a v obrovskom nepomere k tomu, aké výbuchy spôsobovala len krátko predtým.

Zatiaľ bez násilia. Iste, nejaké dozvuky tu boli. Vyhlásený smerácky klamár napríklad porovnal štvrťfinálovú výhru nášho hokejového tímu nad Američanmi k výhre československého tímu nad zbornou v roku 1969. Oveľa dôležitejšie však bolo, že jeho šéf už toho veľa nepovedal ani k samotnej zmluve, ani k chystanému referendu. Iste, z času na čas odporcovia dohodu ešte vytiahnu, ale banálna skutočnosť im už nedovolí strašiť ňou toľko ako minulý týždeň, keď tu hlava-nehlava šermovali pojmami ako okupácia či strata suverenity.

O dosť hrozivejšie ako prítomnosť amerického vojenského personálu pôsobí sobotňajšia skúsenosť poslanca Jána Benčíka. Skupinka odporcov zmluvy oblepila vchod do bytovky, v ktorej býva, plagátmi, kde ho nazývajú vlastizradcom, udavačom a vojnovým štváčom, neskôr mu dokonca búchala na dvere bytu.

Našťastie nič horšie sa nestalo. Poslanec zavolal políciu, ktorá skupinu, čo medzitým zišla pred bytovku, legitimovala.

Tabu už prekročili.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mária Kolíková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Obranná dohoda s USA

Reforma súdnictva

Komentáre

Teraz najčítanejšie