Denník N

Gastroenterológ Kužela: Už jedna mrkva denne zníži riziko civilizačných chorôb. Klobása je karcinogén ako fajčenie (+ video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Ladislav Kužela je bývalý hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre gastroenterológiu. V rozhovore hovorí o vplyvoch stravy na zdravie, o tom, čo by sme mali z jedálneho lístka vylúčiť, či je vegánstvo správny smer, ale aj to, či sa báť ovocia pre cukor a či sme počas pandémie zmenili stravovacie návyky.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Gastroenterológ Ladislav Kužela napísal viacero kníh o vplyve stravy na zdravie.

V rozhovore hovorí:

  • akým jedlám by sme sa mali vyhýbať,
  • ako rýchlo dokáže zmena strany priniesť efekt,
  • ako sa so zmenou stravy menia aj chute,
  • ale aj to, ako predchádzať civilizačným chorobám a ako sa zmenilo naše stravovanie počas pandémie.

Rozprávame sa chvíľu pred obedom. Ako by mal vyzerať správny obed?

Túto otázku chcelo mať ľudstvo zodpovedanú už veľmi dávno. Na základe vedy dnes vieme povedať, ako by malo vyzerať 85 percent taniera. Tých 15 percent opísať nevieme, lebo sme rozdielni a u každého by to preto malo vyzerať trochu inak. Každé telo totiž inak metabolizuje, teda spracováva potravu. Je niekoľko spôsobov, ako reagujeme na tuky, cukry.

A ako by malo vyzerať tých 85 percent?

Treba si na tanier naložiť čo najviac rastlinných produktov – ovocie, zeleninu, strukoviny, semiačka, orechy, koreniny, bylinky. To sa ukázalo ako významne zdraviu prospešné. Bolo urobených množstvo štúdií, ktoré viedli k tomu, že v roku 2019 medicínsky časopis Lancet zvolal expertov, nielen medicínskych, predložil im všetky dostupné štúdie, niektoré si vyžiadali ešte dodatočne, a zhruba rok pracovali na tom, aby zostavili ideálny tanier pre ľudské zdravie aj zdravie planéty. Toto je ich záver.

Veda dnes nevie povedať, ktoré telo ako metabolizuje, preto nemôže opísať posledných 15 percent taniera. Ale prebieha výskum, ktorý to pravdepodobne zodpovie.

Čo to znamená?

Zrejme budeme mať formu testovania, po ktorom budeme vedieť zostaviť individuálny stravovací režim. Ale to zatiaľ nevieme. Druhá vec, ktorú už poznáme, je, že kľúčová je rôznorodosť. Nejde pritom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Rozhovory

V redakcii

Slovensko, Zdravie

Teraz najčítanejšie