Denník N

Messi trénerovi ani nepovedal, že má covid. Čo sa deje v klube, ktorý sa chcel stať najslávnejším? 

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Paríž Saint-Germain sa zmieta v neistote a rozpačitej nálade. Hviezdy sa sťažujú na trénera, ktorý má v lete odísť, a jeho nasledovník už aj má byť vybratý.  

Francúzske médiá v ostatných týždňoch chrlili informácie, že tréner Paríža Saint-Germain si konečne našiel byt. Mauricio Pochettino bude podľa miestneho L’Equipe bývať v ôsmom mestskom obvode v Paríži.

Mal to byť dôkaz, že sa konečne usadil v Paríži, v ktorom býval posledný rok v hoteli Brach. V tom istom momente (a okrem iného aj v tom istom médiu) sa však začala šíriť iná informácia, ktorá bola s touto v priamom rozpore.

Pochettino a PSG sa blížia k letnému rozvodu, písal Le Parisien, 90min hlásil koniec Pochettinovho dobrodružstva v Paríži a španielska Marca už písala o tieni slávnej Pochettinovej náhrady, ktorá krúži nad klubom.

K tomu pripočítajme často kritizované výkony nespokojnej hviezdy Lionela Messiho, pravdepodobný odchod jedného z najväčších talentov na svete Kyliana Mbappého a často podpriemerné výkony a zrazu sme niekde inde, než snívalo vedenie PSG.

Čo sa to deje v najkontroverznejšom zo svetových futbalových klubov, ktorý povýšil pojem „galáctico“ na úplne novú úroveň? Prečo sa z neho nestal ten svetový gigant, ku ktorému mu mali pomôcť príchody Sergia Ramosa či Lionela Messiho, a namiesto toho sa zmieta v neistote?

Na ničom sme nešetrili!

Športový riaditeľ Paríža Saint-Germain Leonardo je ambiciózny Brazílčan, ktorý koná v zhode s obrovskými očakávaniami katarských vlastníkov klubu na čele s Násirom Al-Chelajfím. Z PSG chcú spolu urobiť najlepší klub na svete, svetového giganta, ktorého medzi seba natrvalo pustia tradičné kluby ako Real Madrid, FC Barcelona, Manchester United či Juventus.

Pracuje na tom už roky, ale to, čo Paríž stváral minulé leto, nemá obdoby. Udržal si hviezdy ako Neymar či Kylian Mbappé a priniesol legendy Sergia Ramosa a Lionela Messiho, do brány najlepšieho mladého brankára na svete Gianluigiho Donnarummu, jedného z najlepších záložníkov na svete Georginia Wijnalduma či krídelníka Achrafa Hakimiho.

A všetko pod vedením jedného z najžiadanejších koučov na svete – Mauricia Pochettina.

Leonardo sa správal ako tínedžer hrajúci populárnu hru Football Manager. Na čo ukázal, to mal. Nebojoval s finančnými prekážkami ako Juventus, Barcelona či Real Madrid. Naopak. Aktuálne dáva Paríž Saint-Germain na mzdy vyše 260-miliónov libier ročne, čo je viac než päť miliónov týždenne.

Aj samotného Messiho pritiahli na nepredstaviteľný plat. Ten po príchode z Barcelony zarába neskutočný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Ligue 1

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie