Denník N

Newsfilter: Prezidentka povoláva občiansku spoločnosť

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Zuzana Čaputová vyzvala občiansku spoločnosť k aktivite. 2. Jedny voľby prídu skôr, na druhé sa čaká. 3. Uvoľnite sa, čierny scenár sa nenaplnil.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Zuzana Čaputová vyzvala občiansku spoločnosť k aktivite

Slovensko práve zažíva chvíle, na ktoré túžobne čakalo prinajmenšom od jesene, no aj tak sa nikto neteší. Rušenie pandemických opatrení zaniklo vo vojnovej vrave, a ak ho niekto aj postrehol, tak mu vidinu návratu do „normálu“ kazilo vedomie, že normálny život sa medzičasom zopsul.

Táto streda priniesla celú prehliadku problémov, ktoré budú Slovensko tlačiť namiesto pandémie.

Kto tu zradil. Jeden z nich, možno najväčší, sa pripomenul tisícom ľudí v mestách a dedinách, kde žijú politici. Tam, kde dala strana Smer polepiť bilbordy menami a tvárami politikov a političiek s nápisom, že zradili Slovensko.

Robert Fico sľúbil, že to urobí a naozaj to urobil napriek tomu, že takisto cez víkend v televízii videl, do akej fyzickej blízkosti sú ochotní zájsť ľudia, ktorých svojimi bilbordmi hucká proti nepriateľom. Doteraz chodili takto blízko k hraniciam násilia v politickom boji len blázni, fašisti a náckovia, teraz je už Fico rovnaký nebezpečný extrém ako oni. A zaslúži si za to rovnaké zaobchádzanie – slušní ľudia si ho budú držať na dištanc. Dokonca aj tí, ktorí aspoň chcú vyzerať ako slušní – veď preto Peter

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie