Denník N

So zbabelcom sa nehráme

Prejav Vladimira Putina, ktorý spustil vojnu na Ukrajine. Foto - TASR/AP/Russian Presidential Press Service
Prejav Vladimira Putina, ktorý spustil vojnu na Ukrajine. Foto – TASR/AP/Russian Presidential Press Service

Najhorší z nich sa vo svojom strachu obklopujú obrovskou mocou a celými armádami ďalších zbabelcov. Často po zuby ozbrojených.

So zbabelcom sa nehráme,

milá Alica. To si dobre pamätaj. Práve si oslávila tri roky a na narodeniny si okrem torty od maminky a iných darčekov dostala bicykel. Tvoja babka sa potešila, ale ticho, ako len babky vedia, si pomyslela, že nevie, či je to dobrý darček, lebo čo keď padneš a rozbiješ si koleno? Neboj, babka, však mám dve, povedala si jej a všetci sme sa zasmiali. Ja by som Ti pri príležitosti Tvojich narodenín chcel porozprávať o tom, ako spoznáš zbabelca.

Nie je to taký pekný darček ako bicykel, ani taký skvelý ako torta z ľadového kráľovstva, ale užitočný je.

Video: Ako Putin vyhlásil vojnu Ukrajine a hrozí Západu (prejav s titulkami)

Zbabelosť má mnoho podôb. Najbežnejšie sa prejavuje nevšímavosťou. Podlosťou. Ľahostajnosťou. Sebectvom. Ustráchanosťou. No najhorší zbabelci sa vedia aj dobre skrývať. Za silácke reči, veľkolepé vyhlásenia. Keď im tečie do topánok, aj za vyhrážky. Najhorší z nich sa vo svojom strachu obklopujú obrovskou mocou a celými armádami ďalších zbabelcov. Často po zuby ozbrojených. Veľa kráľov, vládcov a vojvodcov bolo statočných. No bojím sa, že viac ich bolo takých, ktorí odvahu len predstierali. Jeden z nich práve u susedov rozpútal vojnu. Volá sa Vladimir Putin. To meno si pamätaj.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Komentáre

Teraz najčítanejšie