Denník N

Vlhová v zjazde bodovala, spokojná však nebola. Nič moc, hodnotila svoju jazdu

Petra Vlhová počas zjazdu v Crans Montane. Foto - TASR/AP
Petra Vlhová počas zjazdu v Crans Montane. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Petra Vlhová v prvom víkendovom zjazde vo švajčiarskej Crans Montane skončila na 29. mieste, za ktoré získala dva body do celkového poradia Svetového pohára. Jej strata na Mikaelu Shiffrinovú v súboji o veľký krištáľový glóbus sa znížila na 15 bodov. Americká pretekárka v sobotu neštartovala.

Slovenská lyžiarka mala šancu predbehnúť Shiffrinovú v prípade, že by sa umiestnila najhoršie štrnásta. Od toho však mala iba vo svojom druhom zjazde sezóny ďaleko. Sama to priznala v rozhovore pre RTVS, v ktorom sa nad svojím výkonom mierne pousmiala. „Úprimne, nič moc,“ hodnotila po pretekoch.

Na víťazku Ester Ledeckú stratila takmer 2,5 sekundy. Podľa bývalej lyžiarky Veroniky Velez-Zuzulovej bolo na Vlhovej vidieť pri viacerých bránach neistotu. „Mohla však iba prekvapiť, no zároveň vôbec nemusela,“ dodala spolukomentátorka v prenose RTVS.

Vlhová sa stále môže stať iba desiatou pretekárkou v histórii, ktorá obháji celkové prvenstvo v SP. Ďalší zjazd ju čaká už zajtra a v marci podľa plánov absolvuje osem súťažných štartov, z toho dva v obľúbenom slalome, v ktorom predčasne získala malý glóbus.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a zhŕňame v ňom aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.


Hoci bol sobotňajší zjazd pre Vlhovú iba tretím tohtosezónnym štartom v rýchlostnej disciplíne – a prvým súťažným vystúpením od slalomového triumfu na OH – v Crans Montane si po presvedčivých výsledkoch z minulých sezón verilaVo švajčiarskom stredisku bola posledné dva roky v zjazde dvakrát štvrtá, raz siedma a štrnásta.

Dnešné 29. miesto preto vnímala ako sklamanie, a to aj vzhľadom na to, že počas štvrtkového tréningu mala 13. najrýchlejší čas. Slovenka štartovala s číslom 20 a po svojej opatrnej a neistej jazde, v ktorej viackrát zaváhala a nabrala stratu na každom medzičase, sa zaradila na 17. priečku. Z pretekárok, ktoré svoju jazdu dokončili, bola od nej v tom čase pomalšia iba Slovinka Ilka Štuhecová.

„Napadlo trošku snehu, niekde bol tvrdý, niekde to bolo trošku mäkšie. Každopádne, podmienky sú tu veľmi dobré. Spravila som chybu, takmer som spadla pred skokom, kde som vyšla z línie. Tam som stratila trochu času, potom som stratila aj rýchlosť do roviny a mala som trochu pocit, že mi trhajú lyže,“ opisovala svoju jazdu pre RTVS.

„Trochu som si priľahla vnútornú lyžu a musela som hľadať stabilitu. Spodnú časť som však mala oveľa lepšiu ako na tréningu. Je ale veľmi ťažké nájsť správnu líniu od štartu do cieľa,“ dodala. Jej kompletnú jazdu si môžete pozrieť tu.

Vlhová postupne klesla o ďalších 12 miest, čo jej napokon stačilo na zisk dvoch bodov. Aj tie však môžu byť na konci sezóny rozhodujúce, povedala v televíznom prenose Velez-Zuzulová. „Možno sa to zdá málo, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie