Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Putin sa nezastaví, musí padnúť

Vladimir Putin. Foto - TASR/AP
Vladimir Putin. Foto – TASR/AP

1. Putin je schopný všetkého, Západ to pochopil, je rad na Rusoch. 2. Vláda aj prezidentka konajú ukážkovo. 3. Fico patrí na okraj spoločnosti.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

 Získajte Nový Účet #premodruplanetu až na 36 mesiacov bez poplatku za vedenie.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Putin je schopný všetkého, Západ to pochopil, je rad na Rusoch

Ak to ešte nebolo úplne zjavné 24. februára, v deň, keď Vladimir Putin brutálne zaútočil na Ukrajinu, na štvrtý deň vojny sa o tom už nedá pochybovať.

Šialenec z Kremľa dokázal svojím zverským činom nielen zmobilizovať ukrajinský národ na čele s hrdinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj otočiť a spojiť proti sebe drvivú väčšinu demokratického sveta, ktorý deň za dňom pritvrdzuje sankcie voči Rusku a pomáha Ukrajine.

Na štvrtý deň vojny ešte stále stojí Kyjev aj Charkov, dve najvýznamnejšie mestá majú domáci pod kontrolou. Objavujú sa správy o dezorientovaných ruských vojakoch, ich klesajúcej morálke či o problémoch so zásobovaním, čoho výsledkom sú odstavené tanky bez paliva. Nespokojnosť s vojnou prejavujú aj Rusi doma.

Na štvrtý deň vojny Putin zatiaľ nedosiahol nič, čo si naplánoval, zato priviedol svoju krajinu a jej ľudí do izolácie, kde ich čakajú drastické ekonomické škody a bieda.

Lenže Putin, a to je pre nás a pre Ukrajincov tá zlá správa, sa nepustil do vojny preto, aby ju prehral.

Niet cesty späť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie