Denník N

Týždňový newsfilter: Putin sa nezastaví, musí padnúť

Vladimir Putin. Foto - TASR/AP
Vladimir Putin. Foto – TASR/AP

1. Putin je schopný všetkého, Západ to pochopil, je rad na Rusoch. 2. Vláda aj prezidentka konajú ukážkovo. 3. Fico patrí na okraj spoločnosti.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Putin je schopný všetkého, Západ to pochopil, je rad na Rusoch

Ak to ešte nebolo úplne zjavné 24. februára, v deň, keď Vladimir Putin brutálne zaútočil na Ukrajinu, na štvrtý deň vojny sa o tom už nedá pochybovať.

Šialenec z Kremľa dokázal svojím zverským činom nielen zmobilizovať ukrajinský národ na čele s hrdinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj otočiť a spojiť proti sebe drvivú väčšinu demokratického sveta, ktorý deň za dňom pritvrdzuje sankcie voči Rusku a pomáha Ukrajine.

Na štvrtý deň vojny ešte stále stojí Kyjev aj Charkov, dve najvýznamnejšie mestá majú domáci pod kontrolou. Objavujú sa správy o dezorientovaných ruských vojakoch, ich klesajúcej morálke či o problémoch so zásobovaním, čoho výsledkom sú odstavené tanky bez paliva. Nespokojnosť s vojnou prejavujú aj Rusi doma.

Na štvrtý deň vojny Putin zatiaľ nedosiahol nič, čo si naplánoval, zato priviedol svoju krajinu a jej ľudí do izolácie, kde ich čakajú drastické ekonomické škody a bieda.

Lenže Putin, a to je pre nás a pre Ukrajincov tá zlá správa, sa nepustil do vojny preto, aby ju prehral.

Niet cesty späť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie