Denník N

Newsfilter: Slovensko pomáha Ukrajine a Západu – napriek Žilinkovi aj Ficovi

Utečenci z Ukrajiny prechádzajú cez hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Foto - TASR
Utečenci z Ukrajiny prechádzajú cez hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Foto – TASR

1. Putin prehráva, ale ide z neho strach. 2. Nový svet – Slovensko víta utečencov. 3. Treba poraziť Ficovu ruskú lož.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Putin prehráva, ale ide z neho strach

Na piaty deň ruskej invázie na Ukrajinu prevládal v mnohých veľkých médiách a medzi mnohými expertmi skôr opatrný optimizmus. Viacerí od Dulebu po Harariho veria, že obrovské odhodlanie Ukrajincov brániť svoju krajinu sa prejaví nielen v budúcich učebniciach dejepisu, ale aj vo výsledkoch súčasných bojov. Objavili sa prvé titulky, že Putin prehráva alebo že už fakticky prehral.

Nemotorná armáda. Túto nádej povzbudzovali aj odborné hodnotenia vojenskej stránky konfliktu. Napríklad tie, že Rusko postupuje oveľa pomalšie, ako dúfalo. Alebo že ruská armáda bola poriadne preceňovaná, keď teraz robí toľko chýb – v plánovaní operácie, v zásobovaní i v komunikácii. Putinova „špeciálna operácia“ vyzerá ako fiasko aj podľa počtu ruských obetí, a to aj keby bol ukrajinský odhad o piatich tisícoch prehnaný.

Okrem toho Rusko čelí takému ekonomickému a diplomatickému tlaku, o akom sa Putinovi ani nesnívalo. V pondelok prichádzali prvé správy o ruských turistoch,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie