Denník N

Postoj Slovana a DAC, ale aj trénera Weissa je hanbou pred celým civilizovaným svetom

Tlačová konferencia Slovana. Zľava: Vasil Božikov, Vladimír Weiss st. a Ivan Kmotrík ml. Foto - TASR/Pavol Zachar
Tlačová konferencia Slovana. Zľava: Vasil Božikov, Vladimír Weiss st. a Ivan Kmotrík ml. Foto – TASR/Pavol Zachar

Autor je publicista

Postoj futbalového Slovana i DAC je obrovskou hanbou nielen vedenia jedného i druhého klubu, ale aj samotných hráčov a trénerov. Na tejto hanbe majú svoj diel všetci rovnako. Všetci sú to dospelí a svojprávni ľudia.

Neochota postaviť sa k transparentu Stop vojne a symbolicky tak prejaviť solidaritu, ľudskosť a spolucítenie a odsúdiť vojenskú agresiu, sa nedá nijako ospravedlniť. Bez ohľadu na prípadné biznisové záujmy Kmotríka či Világiho je dištancovanie sa oboch klubov od iniciatívy Únie ligových klubov k situácii na Ukrajine ľudským a morálnym zlyhaním a hanbou pred celým civilizovaným svetom.

Komentáre, podľa ktorých tento nešťastný signál ide viac na vrub vedenia klubov a nie hráčov, nie sú namieste. Hráči sú dospelí a svojprávni ľudia. Bolo ich morálnou povinnosťou pridať sa k ostatným hráčom futbalovej ligy, hoci aj proti vôli vedenia. Ak už pre nič iné, tak aspoň zo solidarity s futbalistami a vôbec všetkými športovcami a ich blízkymi na Ukrajine. Ak by váhali, malo byť morálnou povinnosťou trénerov ich k tomu povzbudiť a vziať na seba zodpovednosť. Čo by sa stalo? Nikoho by si nedovolili potrestať. Zrejme by sme o hanebnom postoji Kmotríka s Világim ani nevedeli.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie