Denník N

Vlhová v „najťažšom super-G v živote“ stratila na Shiffrinovú. Tá hovorí, že ešte nie je koniec

Foto – AP
Foto – AP

Dobrý deň,

Petra Vlhová stráca po sobotnom super-G v hodnotení Svetového pohára na Mikaelu Shiffrinovú 67 bodov. Pred pretekmi, ktoré sa konajú vo švajčiarskom Lenzerheide, mali obe lyžiarky zhodne po 1026 bodov, aktuálne je stav 1106 : 1039.

Vlhová obsadila 18. miesto, Shiffrinová, ktorá súťažila prvýkrát od nevydarenej olympiády, skončila druhá. Prekvapujúcou víťazkou je Francúzka Romane Miradoliová, tretia skončila domáca Lara Gutová-Behramiová.

Výsledok pretekov poznačila náročná zľadovatená trať a Vlhovej nepomohlo ani to, že ju staval jej tréner Mauro Pini. V cieli Slovenka hovorila o jednom z „najťažších super-G v živote“.

Na víťazku stratila 3,31 s, v cieli ju podľa jej slov namiesto pohľadu na výsledkovú tabuľu potešila aspoň prítomnosť Rogera Federera.

Preteky Svetového pohára pokračujú v nedeľu obrovským slalomom, do konca sezóny čaká na lyžiarky ešte sedem štartov.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a zhŕňame v ňom aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.


„Tak veľmi som sa bála,“ kričala do kamery bezprostredne po skončení jazdy Nórka Ragnhild Mowinckelová. Napriek tomu sa usmievala. Už príchod do cieľa bol v sobotu pre lyžiarky malým víťazstvom.

Trať v Lenzerheide bola ľadová, navyše sa na nej nachádzalo viacero technicky náročných pasáží.

Aké náročné preteky na lyžiarky čakajú, sa ukázalo hneď na začiatku. Z prvých

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie