Vlhová napriek vypadnutiu ďakovala trénerovi: Mám veľké šťastie, že ho mám

Foto – AP
Foto – AP

Petra Vlhová stráca na Mikaelu Shiffrinovú v celkovom hodnotení Svetového pohára 117 bodov.

Pred víkendovými pretekmi vo švajčiarskom Lenzerheide bol stav medzi oboma lyžiarkami vyrovnaný, Slovenke však sobotné ani nedeľné preteky nevyšli. V super-G obsadila 18. miesto, v obrovskom slalome vypadla už v hornej časti 1. kola.

Naopak, Američanka, ktorá súťažila prvýkrát po nevydarenej olympiáde, zvládla oba štarty. V sobotu skončila druhá, v nedeľu obsadila 4. miesto. Z 200 možných bodov získala cez víkend 130, Vlhová si polepšila len o 13 bodov.

Obrovský slalom vyhrala Francúzka Tessa Worleyová, druhá skončila Talianka Federica Brignoneová, tretia Švédka Sara Hectorová.

Do konca sezóny je na programe šesť pretekov, štyri v technických, dva v rýchlostných disciplínach. Najbližšie budú lyžiarky súťažiť vo švédskom Åre, v piatok v obrovskom slalome, v sobotu v slalome.

Koniec bude úžasný

Petra Vlhová prežila v nedeľu podobnú situáciu, aké musela zvládnuť na olympiáde Mikaela Shiffrinová. V dôležitých pretekoch vypadla už v úvode, preteky nedokončila prvýkrát v sezóne.

Podobne ako Američanka po vypadnutí zostala na svahu dlhší čas, potom sa však postavila pred kamery a otvorene hovorila o tom, čo prežíva.

Olympijská víťazka zo slalomu priznala psychické vyčerpanie aj to, aká je vďačná za trénera Maura Piniho. „Myslím si, že koniec sezóny bude