Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Vlhová už vyhrala všetko a teraz zisťuje, prečo je to problém

Vlhová na tlačovej konferencii v Bratislave. Foto - TASR/Jakub Kotian
Vlhová na tlačovej konferencii v Bratislave. Foto – TASR/Jakub Kotian

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate aj:

  • o problémoch Petry Vlhovej nájsť motiváciu;
  • prečo francúzska novinárka prirovnala Mariána Vajdu ku Gandalfovi;
  • o výborných výkonoch daviscupových reprezentantov;
  • čo priniesli prvé dni paralympiády;
  • že Ján Volko či Filip Polášek už majú nárok na podporu z Teamu Slovakia
  • a o plánoch Miroslava Šatana opäť kandidovať na prezidenta zväzu.

Na konci textu nájdete novú rubriku Víťaz a porazený týždňa.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Peter Kováč, druhého a tretieho Štefan Bugan, štvrtého Tomáš Čorej, piateho a šiesteho Michal Červený.


1. Shiffrinová ušla Vlhovej

1026 : 1026. Nerozhodný stav v celkovom hodnotení Svetového pohára medzi Petrou Vlhovou a Mikaelou Shiffrinovou sľuboval dramatický záver sezóny aj vyrovnané víkendové preteky vo švajčiarskom Lenzerheide. Ich výsledok však vyrovnaný nebol.

Kým Shiffrinová zvládla sobotné super-G aj nedeľný obrovský slalom a obsadila 2. a  4. miesto, Vlhová skončila 18. a následne preteky nedokončila. V obrovskom slalome vypadla v 1. kole.

V celkovom hodnotení Svetového pohára to znamená 117-bodový náskok Američanky, Slovenka navyše priznala, že bude náročné nájsť v zostávajúcich šiestich pretekoch motiváciu, aby manko zmazala.

Svetový pohár pokračuje v piatok a sobotu, vo švédskom Åre je na programe obrovský slalom a slalom.

Nechcela sa vyhovárať. Vlhová vo Švajčiarsku nebola spokojná už po sobotnom super-G, ktoré označila za „jedno z najťažších v živote.” Na zľadovatenej a technicky náročnej trati sa podľa vlastných slov trápila hneď od štartu a nepomohlo jej ani to, že bránky staval jej tréner Mauro Pini.

Náročné preteky očakávala aj v nedeľu, čo sa aj potvrdilo. Na rovnako zložitom teréne jej približne po 20 sekundách jazdy podkĺzla lyža a prvýkrát v sezóne vypadla. Následne trvalo dlhší čas, kým Vlhová prišla do priestoru cieľa, na svahu sa ju snažil povzbudiť tréner.

Potom však prišla medzi novinárov a otvorene hovorila o tom, čo prežíva. Priznala, že je mimoriadne vyčerpaná. „Cítim, že už už meliem z posledného,” povedala pre RTVS.

„Necítim sa [fyzicky] unavená, skôr je psychicky ťažké sa po olympiáde nastaviť na boj o veľký glóbus. Je náročné stále sa motivovať a dávať do toho všetko. Ale aspoň sa o to pokúsim a budem bojovať až do konca.“

Vlhová si olympijským zlatom splnila aj posledný sen. Už v kariére vyhrala všetko, o čom snívala (veľký glóbus, malý glóbus za slalom aj olympijské zlato) a teraz hľadá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Petra Vlhová

Športové podcasty Denníka N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie