Denník N

Newsfilter: Putin pokračuje vo zverstvách, Západ nevyužil všetky možnosti

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Kto ho zastaví. 2. Pomôžu nám vojaci NATO. 3. Teraz sme za pomoc Ukrajincom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Kto ho zastaví

Vladimir Putin chcel podľa informácií amerických tajných služieb obsadiť Kyjev za dva dni. Od útoku Ruska na Ukrajinu prešli dva týždne a stále sa mu to nepodarilo. Kyjev stojí a nie je ani obkľúčený.

Ukrajinci odolávajú, Západ im posiela peniaze aj vojenský materiál, ale ako dlho dokážu takto vydržať, nie je jasné. Hoci má ruská armáda na zemi problémy, vo vzduchu je v značnej presile. Demonštruje to zbombardovanie pôrodnice v Mariupole plnej žien a detí. Podľa zástupcu starostu Serhija Orlova len v tomto meste prišlo o život 1170 ľudí, neprúdi tam voda, teplo, elektrina ani plyn.

Putin nepostupuje podľa pôvodného plánu, rýchla odozva západných politických lídrov aj firiem ho musela prekvapiť, ale nezastavuje sa. Naopak, deň za dňom pritvrdzuje.

Čo hovoria americkí tajní.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie