Denník N

Vlhová v Åre oživila boj o veľký glóbus: Podobné pocity, ako keď som sa tu stala majsterkou sveta

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Petra Vlhová vyhrala preteky v obrovskom slalome vo švédskom Åre, Talianka Marta Bassinová obsadila druhé miesto a Vlhovej najväčšia konkurentka v boji o veľký glóbus Mikaela Shiffrinová skončila tretia.

“Je to veľmi dôležité víťazstvo pre mňa a moje sebavedomie. Cítila som sa veľmi dobre a podarila sa mi v týchto podmienkach rýchla jazda, aj keď som v prvom kole urobila zopár chýb,” uviedla slovenská pretekárka.

Vlhová vďaka víťazstvu znížila manko na líderku v priebežnom poradí Svetového pohára. Na Shiffrinovú stráca pred sobotným slalomom vo švédskom stredisku 77 bodov.

Do konca sezóny ostáva päť pretekov, pričom posledné štyri sa uskutočnia vo francúzskom Courcheveli.

Vlhová newsletter je článok, ktorý prinášame po každom štarte Petry Vlhovej a zhŕňame v ňom aktuálne dianie. Celý vám ho môžeme posielať e-mailom, stačí sa prihlásiť na odber.


Vlhová zvolila agresívnejšiu jazdu

„Je ťažké predpovedať pred druhým kolom, že to vyjde, ale verili sme jej vzhľadom na to, čo predviedla v prvom kole, nie preto, že sme jej to priali iba ako fanúšikovia. Naozaj bolo jasné, že ak sa nedopustí chyby z prvého kola, tak to môže vyjsť,“ povedal po pretekoch v štúdiu televízie JOJ Šport lyžiarsky expert Karol Král.

Vlhová síce bola líderkou pretekov už po spomínanom prvom kole, s jazdou však úplne spokojná nebola, pretože po menšej chyba stratila rytmus a s ním aj väčší náskok.

„Bolo to dobré kolo, ale pred cieľom som spravila drobnú chybu, ktorá ma stála naozaj veľa. Jednu bránu som išla trošku neskôr, a tým pádom som išla neskoro aj ďalšie štyri. Cítila som, že som stratila veľkú rýchlosť.“

Spokojná po prvom kole nebola ani s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie