Denník N

Newsfilter: Ruské veľvyslanectvo na Slovensku rovná sa špionáž a šírenie lží

Ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov a Ľuboš Blaha. Foto - FB ĽB
Ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov a Ľuboš Blaha. Foto – FB ĽB

1. Pre špionáž zatkli troch Slovákov a vyhostili troch Rusov. 2. Fico, Blaha, Danko a Chmelár sa nezmohli na slovo. 3. Bývalý policajt vzal späť svoje priznanie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Pre špionáž zatkli troch Slovákov a vyhostili troch Rusov

Prvý veľký prípad ruskej špionáže na Slovensku bude prelomový aspoň z dvoch dôvodov. Po prvé, preukazuje akčnú snahu štátu konečne zakročiť proti ruskej propagande a diverzii všetkými dostupnými zbraňami.

Po druhé, podstatne skomplikuje činnosť ostatným trúbam ruskej propagandy na Slovensku od Fica cez Hlavné správy až po Danka, a to bez ohľadu na to, či slúžia Putinovmu Rusku pre peniaze, z iných zištných dôvodov, z presvedčenia alebo z hlúposti.

Čo sa stalo. Z prípadu sú zatiaľ známe len hrubé obrysy. Vie sa, že NAKA zadržala troch Slovákov za vyzvedačstvo v prospech Ruska. Podľa vyšetrovateľov ich podplatil predstaviteľ ruského veľvyslanectva.

Ďalej sa vie, že zatknutie prebehlo na základe informácií Vojenského spravodajstva. Boli to „kľúčové spravodajské informácie vrátane dôkazového materiálu“, oznámilo ministerstvo obrany, ktoré je nadriadené Vojenskému spravodajstvu.

Traja zadržaní. Meno žiadneho z troch aktérov, z ktorých dvaja sú už aj obvinení, nie je známe. Vie sa však, že jeden z nich je „plukovník z ministerstva obrany“. Toto ministerstvo mal za minulej vlády pod sebou predseda koaličnej SNS Andrej Danko a ako „personalistu“ tam nasadil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie