Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Rusko považuje Slovensko za nepriateľa a aj sa tak správa

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Dvaja ruskí agenti sa už priznali, ďalší slovenskí občania sú podozriví. 2. Priatelia nášho nepriateľa sú čo? 3. Na Slovensko môže prísť 2100 vojakov NATO vrátane Američanov.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Dvaja ruskí agenti sa už priznali, ďalší slovenskí občania sú podozriví

V pondelok Denník N informoval, že polícia v spolupráci s tajnou službou odhalila a zadržala slovenských občanov, ktorí za peniaze spolupracovali s ruskými tajnými službami. V utorok policajný prezident a špeciálny prokurátor na tlačovej konferencii informovali o podrobnostiach. Ešte predtým sme zverejnili video, na ktorom jeden z obvinených preberá od ruského agenta peniaze.

Kto podplácal. Plukovník a agent ruskej vojenskej rozviedky známej pod skratkou GRU Sergej Solomasov. Na Slovensku pôsobil pod diplomatickým krytím ako zástupca vojenského pridelenca.

GRU je rovnaká organizácia, ktorá sa pokúsila pomocou novička zavraždiť Sergeja Skripala. Jej agenti vyhodili do vzduchu aj muničný sklad vo Vrběticiach. Zoznam operácií je, samozrejme, dlhší.

Aj keď Solomasov na zverejnenom videu pôsobí nenápadne a neškodne, zdanie klame. Je v službách nebezpečnej nepriateľskej rozviedky, ktorá na rôznych miestach vo svete zabíja a pácha inú násilnú trestnú činnosť.

Kto sú podplácaní. NAKA zadržala štyroch slovenských občanov, dvaja sa už priznali, dvoch zatiaľ neobvinili a sú na slobode. Z vyjadrení prokuratúry a polície sa však zdá, že to nemusí trvať dlho.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Obranná dohoda s USA

Ruskí špióni

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie