Denník N

Newsfilter: Rusko považuje Slovensko za nepriateľa a aj sa tak správa

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Dvaja ruskí agenti sa už priznali, ďalší slovenskí občania sú podozriví. 2. Priatelia nášho nepriateľa sú čo? 3. Na Slovensko môže prísť 2100 vojakov NATO vrátane Američanov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Dvaja ruskí agenti sa už priznali, ďalší slovenskí občania sú podozriví

V pondelok Denník N informoval, že polícia v spolupráci s tajnou službou odhalila a zadržala slovenských občanov, ktorí za peniaze spolupracovali s ruskými tajnými službami. V utorok policajný prezident a špeciálny prokurátor na tlačovej konferencii informovali o podrobnostiach. Ešte predtým sme zverejnili video, na ktorom jeden z obvinených preberá od ruského agenta peniaze.

Kto podplácal. Plukovník a agent ruskej vojenskej rozviedky známej pod skratkou GRU Sergej Solomasov. Na Slovensku pôsobil pod diplomatickým krytím ako zástupca vojenského pridelenca.

GRU je rovnaká organizácia, ktorá sa pokúsila pomocou novička zavraždiť Sergeja Skripala. Jej agenti vyhodili do vzduchu aj muničný sklad vo Vrběticiach. Zoznam operácií je, samozrejme, dlhší.

Aj keď Solomasov na zverejnenom videu pôsobí nenápadne a neškodne, zdanie klame. Je v službách nebezpečnej nepriateľskej rozviedky, ktorá na rôznych miestach vo svete zabíja a pácha inú násilnú trestnú činnosť.

Kto sú podplácaní. NAKA zadržala štyroch slovenských občanov, dvaja sa už priznali, dvoch zatiaľ neobvinili a sú na slobode. Z vyjadrení prokuratúry a polície sa však zdá, že to nemusí trvať dlho.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Obranná dohoda s USA

Ruskí špióni

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie