Denník N

Newsfilter: Heger sa pokúša zachrániť za jeden večer stratenú autoritu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hegerova chyba. 2. Lex Ukrajina. 3. Zlá správa zo sveta pandémie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hegerova chyba

Tie fotky aj video obleteli v utorok večer celý svet. Premiéri Česka, Poľska a Slovinska sa vybrali vlakom do Kyjeva, aby rokovali s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským za jedným stolom v meste, ktoré je pod paľbou ruskej armády.

Od okamihu, čo sa informácia o ceste dostala na verejnosť, bolo zjavné, že ide o historickú chvíľu, veľké gesto spolupatričnosti a solidarity stredoeurópskych krajín so štátom, ktorý brutálne napadol presne pred troma týždňami režim Vladimira Putina.

Slovenský premiér Eduard Heger na stretnutí chýbal, pretože dal na odporúčanie bezpečnostných zložiek, ktoré cestu do Kyjeva označili ako riziko.

Hegerovo rozhodnutie je legitímne, žiadna katastrofa sa nedeje a ani hystéria nie je na mieste. Ale je to chyba, premárnená príležitosť, a to hneď z dvoch dôvodov.

Chyba č. 1

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Vojna na Ukrajine

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie