Denník N

Týždňový newsfilter: Poslať Ukrajine S-300 dáva asi väčší zmysel než poslať tam premiéra

Podobný systém máme aj na Slovensku. Na snímke nabíjanie rakety kompletu S-300 PMU. Foto - TASR
Podobný systém máme aj na Slovensku. Na snímke nabíjanie rakety kompletu S-300 PMU. Foto – TASR

1. História sa pozerá, ako sa rozhodne Slovensko. 2. Tvrdá rana armáde ruských agentov. 3. Vojna už teraz zmenila svet a Slovensko zvlášť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. História sa pozerá, ako sa rozhodne Slovensko

Ešte v prvej polovici tohto týždňa sa na Slovensku debatovalo hlavne o tom, ako sa zapíše neúčasť Eduarda Hegera na premiérskej návšteve Ukrajiny do učebníc dejepisu. Potom však dorazila informácia, že do Ukrajiny možno pocestuje slovenský raketový systém S-300, a zrazu sa debata o Hegerovej zbabelosti ukázala ako tak trochu jalová, alebo aspoň prehnaná.

Heger možno premárnil šancu urobiť jedno symbolické gesto, no v tejto vojne proti Rusku symboly nestačia a sama Ukrajina žiada o zbrane. S-300 je nielen tou zbraňou, ktorú potrebujú proti ruským vzdušným útokom na svoje mestá, ale v konečnom súčte môže byť ešte aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie

Zdroj: Gabrielle Ribeiro, Unsplash