Denník N

Športový newsfilter: Šatan čelil ukážkovej obštrukcii. Svojho súpera Jurinyiho musí brať vážne

Ľudovít Jurinyi a Miroslav Šatan. Foto - Instagram Ľ. J., TASR, koláž - N
Ľudovít Jurinyi a Miroslav Šatan. Foto – Instagram Ľ. J., TASR, koláž – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate:

  • že Miroslav Šatan musí brať Ľudovíta Jurinyiho vážne;
  • ako dlho ešte bude lyžovať Petra Vlhová;
  • ako Martin Kližan získal vplyv v boji o moc v slovenskom tenise;
  • o nejasnej budúcnosti sestier Paulíny a Ivony Fialkových aj
  • o bitke fanúšikov v play-off hokejovej extraligy.

Na konci textu nájdete rubriku Víťaz a porazený týždňa.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Michal Červený, druhého a tretieho Štefan Bugan, štvrtého a piateho Tomáš Čorej.


1. Kto je dobrý a kto zlý?

Je to podobné ako v amerických prezidentských voľbách – nevyhráva ich zahraničná politika, ale chlebové témy.

Miroslav Šatan síce v pozícii generálneho manažéra priviedol hokejovú reprezentáciu k historickému bronzu na olympiáde v Pekingu, no medaila ani zjavný progres seniorskej reprezentácie (štvrťfinále na MS po 9 rokoch) mu nestačili na hladké znovuzvolenie do funkcie prezidenta zväzu.

Na piatkovom kongrese mal protikandidáta Ľudovíta Jurinyiho, riaditeľa HK Poprad, ktorý ho ešte pred tromi rokmi vo voľbách podporoval. Odvtedy sa však zmenilo veľa a z Jurinyiho sa stal reprezentant odporu voči Šatanovi.

A ten odpor vyvrcholil práve v piatok – v jednom z bratislavských hotelov bol o 10.00 zjavne prítomný dostatok delegátov, ktorí prišli z celého Slovenska.

Kongres však aj tak nebol uznášaniaschopný, keďže sa neprezentovali dve tretiny delegátov. Zariadenia na to mali, no nestlačili gombík, čiže spravili učebnicovú obštrukciu známu napríklad aj z nášho parlamentu.

Jurinyi sa v rozhovore pre Šport bránil, že to vôbec nemalo nič spoločné s tým, že sa to stalo, lebo cítil, že by prehral.

Hlavný dôvod podľa neho bol, že kluby nevedeli, koľko hlasov vlastne budú mať – extraligové majú viac ako druholigové a tak ďalej. No keďže kongres bol počas sezóny a hlasy sa udeľujú podľa príslušnosti klubu do súťaže na konci poslednej dohratej sezóny, napríklad Spišská Nová Ves by mala ešte menší počet hlasov, keďže je nováčikom.

To všetko sa však dalo vyriešiť debatou počas kongresu (ako sa to bežne deje, veď na to sú kongresy) – k tej však ani nemohlo dôjsť, keďže sa ani nezačal.

A hlavne, kongresy sa počas sezóny konali aj v rokoch 2018, 2019 a 2020.

Ťažko teda pochopiť, ako mohlo ísť o niečo iné ako o obštrukciu, ku ktorej navyše došlo ešte pred hlasovaním o dôležitej reforme mládežníckeho hokeja.

Aká chlebová téma rozhoduje?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie