Denník N

Newsfilter: Pozdravujem zo Šaštína a prajem krásny deň. Andrej

Guernica – obraz Pabla Picassa inšpirovaný bombardovaním španielskeho mesta Guernica nacistickým Nemeckom. Foto – Flickr.com
Guernica – obraz Pabla Picassa inšpirovaný bombardovaním španielskeho mesta Guernica nacistickým Nemeckom. Foto – Flickr.com

1. Krásny deň Andreja Danka. 2. Matovič podporil S-300 aj Maroša Žilinku. 3. Aspoň dve dobré správy pre spravodlivosť.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Krásny deň Andrej Danka

Tento pondelok bol pre Ukrajinu vojnovým dňom číslo 26. Rusi si to zrejme vyložili ako jubileum, len namiesto šampanského nechali vybuchovať ďalšie rakety v ukrajinských mestách.

V Kyjeve zrovnali so zemou obchodný dom a priľahlé okolie v okruhu stoviek metrov. Pred mestom začali rozmiestňovať mínové polia, čo napovedá, že počítajú s dlhou vojnou.

Zo svojich vojnových lodí Rusi ďalej bombardovali Mariupol na pobreží Čierneho mora. Grécky konzul prirovnal mieru zničenia tohto mesta k Lenigrandu, ku Groznému či ku Guernice. Mŕtvi ležia na uliciach, Mariupol sa však Rusom nevzdal.

Prvýkrát dopadli ruské rakety už aj na obytné domy v Odese, ktorá je takisto na pobreží Čierneho mora. Mimochodom, ruské míny plávajú už aj v mori.

Z neďalekého Chersona na východ od Odesy, ktorý Rusi okupujú už niekoľko dní, hlásili ďalšie demonštrácie miestnych ľudí, ktorí sa nezmierili s okupáciou. Bratia Rusi ich rozháňali granátmi a streľbou do vzduchu, niekoľkých ľudí zranili.

Z Charkova na východe prišla správa o smrti 96-ročného Borysa Romančenka. Muža, ktorý prežil väzenie v koncentračných táboroch počas druhej svetovej vojny, zabila ruská strela, ktorá dopadla na jeho byt.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa na 26. deň ruskej okupácie Ukrajiny prihlásil na Facebooku z mesta Šaštín-Stráže. Napísal, že sa bol pomodliť za mier a „slovanským bratom“ zanechal odkaz: „Ukrajinci a Rusi zvládnite to, odpustite si. My Slováci vám držíme prsty.“

Škoda, že si ho Rusi neprečítajú, pretože im Putin zakázal Facebook.

Danko ešte napísal, že kto

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie