Denník N

Newsfilter: Kto po štyroch týždňoch vyhráva vojnu na Ukrajine

Ukrajinský vojak v obliehanom Mariupole. Foto - TASR
Ukrajinský vojak v obliehanom Mariupole. Foto – TASR

1. Húževnatí Ukrajinci vs. demoralizovaní Rusi. 2. Takto nevyzerá koniec covidu. 3. Najvyšší súd verí Makóovi a Beňovi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Húževnatí Ukrajinci vs. demoralizovaní Rusi

Štyri týždne od brutálnej ruskej invázie na Ukrajinu Kyjev stále stojí. Stoja aj ďalšie významné ukrajinské mestá a nič nenasvedčuje tomu, že by sa chceli vzdať.

Prezident Volodymyr Zelenskyj denne mobilizuje západný svet ostrými príhovormi, v ktorých volá po pomoci a žiada tvrdý prístup voči režimu Vladimira Putina. Práve v týchto hodinách sa v Bruseli pripravuje samit lídrov Európskej únie, na ktorom sa majú dohodnúť na ďalšom v poradí piatom balíku sankcií proti Rusku.

Aj štyri týždne od útoku sa neprestávajú objavovať správy o mimoriadnej neschopnosti ruských vojakov a, naopak, húževnatosti ukrajinskej armády, ktorá odoláva početnej presile.

V tomto newsfiltri sa pokúsime stručne zhrnúť, čo vieme o vývoji bojov a či už sa dá aspoň opatrne hovoriť o tom, kto vojnu vojensky vyhráva.

Ukrajina vyhráva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Ľudovít Makó

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Vojna na Ukrajine

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie