Denník N

Newsfilter: Podpredseda Smeru sa asi bude musieť prehrabávať v žumpe, ktorú za tie roky vyprodukoval

1. Mikulec je na odstrel či – ešte lepšie – na dobrovoľný odchod. 2. Klamár je klamárom už aj podľa súdu. 3. Po mesiaci Aliancia a Únia zrejme narazili na limity pomoci.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vypočujte si rozhovory s odvážnymi whisteblowermi v podcaste Neumlčaní, ktorý pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Mikulec na odstrel

Toto by už minister Roman Mikulec na rozdiel od opozičného odvolávania v parlamente nemusel prežiť. Reč je o skutočnosti, o ktorej sme písali už v utorok: že ministerstvo vnútra zazmluvnilo na komplexný manažment evidencie, transportu a starostlivosti o utečencov firmu Dustream production. Za dva a pol milióna a bez súťaže, vraj na odporúčanie dobrovoľníkov z terénu – firmu bez akejkoľvek skúsenosti s danou problematikou.

Nehovorí pravdu. Na rozdiel od minulosti tentokrát začali Mikulca spochybňovať aj koaliční partneri. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová povedala, že pri utečeneckej kríze nám „netreba niekoho, kto ma skúsenosti len s organizáciou svadieb“. Ozval sa aj šéf Sme rodina Boris Kollár, podľa ktorého v okolitých krajinách krízu „riešia samostatné ministerstvá a nenajímajú si eventovky“.

Okrem samotného ministra, ktorý pri vysvetľovaní pôsobil dosť nepresvedčivým dojmom, mu však najväčšiu ranu zasadili práve dve organizácie z terénu, na ktoré sa Mikulec odvolával. Maltézska pomoc aj ústredie Slovenského skautingu popreli jeho slová, že by sa nejakým spôsobom podieľali na výbere eventovej firmy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Roman Mikulec

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie