Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Zachytená komunikácia potvrdila ruské problémy na Ukrajine

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

keď sa začala Putinova invázia na Ukrajine, nikto si netrúfal odhadnúť, ako dlho sa bude bojovať. Po mesiaci vieme, že ruské predpoklady o rýchlom a úspešnom ťažení sa nenaplnili, no zatiaľ netušíme, koľko týždňov či mesiacov bude musieť Ukrajina odolávať.

Putin však čoraz viac siaha po krajných riešeniach a mnohé správy z bojiska naznačujú, že od naplnenia svojho cieľa je ďaleko.


Európa: Prešiel mesiac, vojna sa nekončí

Kým v Bruseli sa na politickej úrovni – na samitoch NATO a EÚ s Joeom Bidenom – rozhodovalo o ďalšej reakcii Západu na vojnu, priamo na Ukrajine pokračovali boje.

Prišli ďalšie nepríjemné správy o zlej humanitárnej situácii a úmrtiach civilistov, no zároveň aj informácie o protiútokoch ukrajinskej armády, ktoré ukazujú, že mesiac bojov nestačil na to, aby ruskí vojaci zlomili jej odpor.

O čo ide: Veľa o situácii na bojisku vypovedá komunikácia medzi ruskými jednotkami na Ukrajine, ktorú sa podarilo zachytiť. Vojaci v nej hovoria, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Afganistan

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie