Denník N

Nie sme superhrdinovia, len ľudské bytosti. Kritizovaný Pogba rozpráva o depresii

Paul Pogba. Foto - TASR/AP
Paul Pogba. Foto – TASR/AP

Paul Pogba prechádza ťažkým obdobím. Francúzsky záložník sa pred šiestimi rokmi stal vtedy najdrahším hráčom v histórii, keď ho Manchester United kúpil naspäť z Juventusu za 105 miliónov eur. V júli 2018 s reprezentáciou vyhral majstrovstvá sveta, na šampionáte patril k najlepším hráčom.

Na hru United však nemal až taký výrazný vplyv, ako sa po jeho prestupe očakávalo. V júni mu zmluva na Old Trafforde končí a už niekoľko mesiacov sa špekuluje o jeho odchode.

Teraz vo veľkom rozhovore pre francúzske periodikum Le Figaro priznal, ako počas pôsobenia v Anglicku trpel depresiami.

Pogba minulý týždeň začal odvetu Ligy majstrov proti Atléticu Madrid iba na lavičke a nastúpil na posledných 23 minút. S vypadnutím United už nedokázal nič spraviť.

Keď sa vrátil domov, zistil, že jeho dom vykradli. Zlodeji mu zobrali trezor, v ktorom boli šperky jeho mamy a aj medaila majstra sveta. „Najviac ma vystrašilo, že moje dve deti boli vtedy doma so svojou babkou. Tá všetko počula, zavolala mojej žene a ochranke a s chlapcami sa zamkla v izbe. Niekoľko dní bola v šoku. Hlavné je, že moje deti sú v poriadku,“ povedal.

Teraz sa Pogba sústredí na marcové zápasy Francúzska. Počas reprezentačnej prestávky môže rozmýšľať aj nad svojou budúcnosťou.

Kontrakt s United mu vyprší 30. júna a zatiaľ nič nenasvedčuje, že by sa ho chystal predĺžiť. S klubom vyhral Ligový pohár aj Európsku ligu, ale obe trofeje získal ešte v sezóne 2016/2017. Odvtedy United žiadny triumf nezaznamenal a znížila sa aj dôležitosť Pogbu, ktorý sa aj v tejto sezóne často objavoval na lavičke.

Všetko je v hlave

Úpadok Pogbu má viacero príčin: zranenia, taktické dôvody a aj celkový úpadok United. Ten nedokázal zaútočiť na titul v Premier League, hoci sa cez leto výrazne posilnil, vrátane návratu Cristiana Ronalda.

Pogba sa teraz rozhodol rozprávať aj o problémoch mimo ihriska. Novinár Le Figaro Baptiste Desprez sa ho spýtal, či niekedy trpel depresiami. „Niekoľkokrát počas mojej kariéry,“ odpovedal Pogba. „Prešiel som si tým, ale nerozprávame o tom. Niekedy ani neviete, že máte depresiu, len chcete byť izolovaný, chcete byť sám. U mňa sa to začalo, keď som bol v United s Josém Mourinhom. Pýtate sa, či je niečo zlé s vami, lebo takýmito momentmi ste si nikdy predtým v živote neprešli.“

Mourinho sa s Pogbom pohádal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie