Denník N

Štátni lesníci v Tatranskom národnom parku si podpísali zlaté padáky. Stihli to tesne pred reformou národných parkov

Foto – Soňa Mäkká
Foto – Soňa Mäkká

Ak štátni lesníci v Tatrách nebudú súhlasiť s novou prácou v národnom parku, môžu dostať odstupné až 13 platov. Napríklad riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u by mal nárok na takmer 50-tisíc eur.

Keď 1. apríla prebehne reforma národných parkov, dostane sa pod ich správu nielen časť štátnych lesných pozemkov, ale aj časť lesníkov, ktorí sa o ne doteraz starali. Najviac sa to bude týkať Tatier, kde sa Štátne lesy TANAP-u s vyše 120 zamestnancami zlúčia so správou národného parku.

Tento prechod nebude bez problémov. Ministerstvo životného prostredia upozornilo na problematickú kolektívnu zmluvu, ktorú podpísal riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u Ján Marhefka s odborovou organizáciou. Odbory zastupuje Ján Slivinský, ktorý v štátnych lesoch pracuje ako vedúci Ochranného obvodu Tatranská Javorina.

Podľa tejto zmluvy môžu štátni lesníci pri odchode dostať v závislosti od počtu odpracovaných rokov šesť až

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Ľubo je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Lesy SR

Ochrana prírody

Slovensko

Teraz najčítanejšie