Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Na verejnosť sa dostalo ďalšie video dokazujúce ruskú špionáž na Slovensku

Foto - Denník N
Foto – Denník N

1. Slovenský plukovník, ktorý donášal Rusom, nepôsobil vôbec dojmom človeka, čo s tým chce prestať. 2. Mikulec zatiaľ zostáva, jeho podriadený končí. 3. Ceny plynu budú politickou témou najbližších mesiacov.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Slovenský plukovník, ktorý donášal Rusom, nepôsobil vôbec dojmom človeka, čo s tým chce prestať

Aktuality v pondelok večer zverejnili nové video, na ktorom ruský agent na utajenej schôdzke komunikuje s Pavlom Bučkom, o ktorom sme informovali dávnejšie a ktorý je obvinený z vyzvedačstva pre cudziu mocnosť a branie úplatku.

Bučka pôsobil na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. K špionáži pre Rusko sa už priznal. Ako vysvetlil náčelník generálneho štábu Daniel Zmeko v rozhovore s Monikou Tódovou, Bučka síce mal hodnosť plukovníka, ale nebol príslušníkom ozbrojených síl, pretože mikulášska akadémia napriek svojmu názvu nepatrí pod vojsko, ale ministerstvo obrany a má samostatný štatút.

Zástupca zástupcu Zadorožný. Na novom zázname sa Bučka nestretol so Sergejom Solomosovom, ktorý u nás pred vyhostením pôsobil ako zástupca vojenského pridelenca a bol hlavnou postavou prvej časti špionážnej kauzy, ale podľa Aktualít s jeho zástupcom (áno, zástupca zástupcu) Alexandrom Michajlovičom Zadorožným. Stretnutie sa uskutočnilo v druhej polovici minulého roka.

Tentoraz na záberoch nevidno odovzdávanie peňazí, ale dohodovanie sa o ďalších schôdzkach a najmä Bučkove sľuby o budúcej spolupráci. So Zadorožným si tykajú a celkový dojem je, že keď Bučka po zadržaní vypovedal, ako chcel spoluprácu viackrát ukončiť, podľa týchto záberov sa mu to dá iba ťažko veriť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Ruskí špióni

Komentáre

Teraz najčítanejšie