Denník N

Newsfilter: Na verejnosť sa dostalo ďalšie video dokazujúce ruskú špionáž na Slovensku

Foto - Denník N
Foto – Denník N

1. Slovenský plukovník, ktorý donášal Rusom, nepôsobil vôbec dojmom človeka, čo s tým chce prestať. 2. Mikulec zatiaľ zostáva, jeho podriadený končí. 3. Ceny plynu budú politickou témou najbližších mesiacov.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Slovenský plukovník, ktorý donášal Rusom, nepôsobil vôbec dojmom človeka, čo s tým chce prestať

Aktuality v pondelok večer zverejnili nové video, na ktorom ruský agent na utajenej schôdzke komunikuje s Pavlom Bučkom, o ktorom sme informovali dávnejšie a ktorý je obvinený z vyzvedačstva pre cudziu mocnosť a branie úplatku.

Bučka pôsobil na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. K špionáži pre Rusko sa už priznal. Ako vysvetlil náčelník generálneho štábu Daniel Zmeko v rozhovore s Monikou Tódovou, Bučka síce mal hodnosť plukovníka, ale nebol príslušníkom ozbrojených síl, pretože mikulášska akadémia napriek svojmu názvu nepatrí pod vojsko, ale ministerstvo obrany a má samostatný štatút.

Zástupca zástupcu Zadorožný. Na novom zázname sa Bučka nestretol so Sergejom Solomosovom, ktorý u nás pred vyhostením pôsobil ako zástupca vojenského pridelenca a bol hlavnou postavou prvej časti špionážnej kauzy, ale podľa Aktualít s jeho zástupcom (áno, zástupca zástupcu) Alexandrom Michajlovičom Zadorožným. Stretnutie sa uskutočnilo v druhej polovici minulého roka.

Tentoraz na záberoch nevidno odovzdávanie peňazí, ale dohodovanie sa o ďalších schôdzkach a najmä Bučkove sľuby o budúcej spolupráci. So Zadorožným si tykajú a celkový dojem je, že keď Bučka po zadržaní vypovedal, ako chcel spoluprácu viackrát ukončiť, podľa týchto záberov sa mu to dá iba ťažko veriť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Ruskí špióni

Komentáre

Teraz najčítanejšie