Denník N

Minister Matovič: Mikulec je dobrák, ale nevie to predať (+ video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Pčolinskí berú paragraf 363 ako múr svojej obrany, hovorí líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ako vojna na Ukrajine zmenila slovenskú politiku? 

Skalibrovala rebríček hodnôt každému okrem niektorých, ktorých všetci poznáme. Na demokratickú časť politickej scény zafungovala ako studená sprcha a povedala nám, že v slovenskej politike sú trochu dôležitejšie veci ako bolesti kohokoľvek z nás. Treba viac spolupracovať a robiť si menej vzájomných zlomyseľných krokov.

Keď hovoríte, že okrem niektorých, koho myslíte? 

Ľuboša Blahu, Roberta Fica a Petra Pellegriniho a tých fašistov. Nič im to nehovorí, neprežívajú to, je im to úplne ukradnuté. Blaha by bol najradšej, ak by mal Rusov zajtra na hranici. Fico by bol omnoho radšej, keby bol Blaha gubernátor a on by bol naveky na slobode a na všetky zlodejstvá by sa zabudlo.

Ako to zmenilo váš rebríček hodnôt? 

Každý si uvedomuje, že Slovensko nemôže mať popri covide, ekonomickej kríze, inflácii, najväčšom raste cien elektriny, utečeneckej kríze a vojne na Ukrajine teraz ešte aj problémy s vnútornou politikou. O to viac budeme teraz spolupracovať a využijeme tie dva roky na to, aby sme zrealizovali čo najviac vecí, ktoré sme pred voľbami nasľubovali. Keď idete z krízy do krízy, z „prúseru“ do „prúseru“, na veľa vecí nie je čas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Podcasty Denníka N

V redakcii

Vladimír Pčolinský

Slovensko

Teraz najčítanejšie