Denník N

Newsfilter: Keď ide o prezidentku, Matovič a Fico držia spolu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Koalícia zachránila ministra, ktorý jej škodí. 2. Matovič sa pridal k Ficovi proti prezidentke a USA. 3. Na ruskej ambasáde bude vzdušnejšie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Koalícia zachránila ministra, ktorý jej škodí

Za odvolanie ministra vnútra sa nazbieralo v parlamente len 46 hlasov. Tento výsledok potvrdzuje, že súdržnosť koalície je na tom momentálne nadpriemerne dobre. Strany si nerobia vyslovene napriek, dokonca ani Sme rodina sa nepridala k opozícii.

Lenže za obranu Romana Mikulca koalícia poriadne zaplatí, a to trikrát.

Neschopný. Prvýkrát tým, že mimoriadne dôležité ministerstvo bude naďalej riadiť slabý manažér. To, že zlyhal, nie je žiadny výmysel opozície. Nie je to ani žiadne podozrenie, ktoré treba ešte potvrdiť. Je to fakt. Zlyhal pri riešení utečeneckej situácie. Zlyhal aj pri korone, keď dovolil polícii, aby nepomohla vláde s dodržiavaním protipandemických opatrení. Prečo by nezlyhal opäť?

Nešikovný. Druhý problém, ktorý prežil s Mikulcom, je, že jeho zlyhanie každý videl. Prvá pomoc Ukrajincom bude už navždy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie