Denník N

Nedeľná nekázeň: Buďme k ukrajinským utečencom pohostinní aj nábožensky

Vladimir Putin a patriarcha Kirill. Foto - TASR
Vladimir Putin a patriarcha Kirill. Foto – TASR

Buďme príkladom, že mier medzi náboženstvami môže byť vzorom mieru medzi štátmi.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prológ:

Sedia dvaja transformeri na lavičke a jeden hovorí tomu druhému: „No čo, poskladáme sa na taxík?“

Ruský agresor bombarduje civilné ciele na Ukrajine. Ľudia trpia a zomierajú bez ohľadu na svoje vierovyznanie. Cieľom invázie je putinovská normalizácia pomerov na Ukrajine. Ak by Ukrajina padla, tak normalizácia by vyzerala určite horšie než brežnevovská normalizácia v okupovanom Československu v roku 1968. Vyčistiť stačí až dobyté územie. Mŕtvi sa nerátajú. Tí, čo prežili, si spravia novú čiaru v životopise. A napíš, do akej „cerkvi“ si chodil pred rokom 2022!

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Kristina Križanová je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie