Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Lipšic a jeho tím sa rozhodli brániť, pri Pčolinskom vidia nadprácu Žilinkových ľudí

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic. Foto – N
Maroš Žilinka a Daniel Lipšic. Foto – N

1. Špeciálna prokuratúra nedokázala mlčať, Žilinku a jeho ľudí tvrdo spochybňuje. 2. Sulík je natoľko pragmatický, až je podľa Mikloša užitočný idiot. 3. Zlá správa z Maďarska, ďalej musíme žiť s Orbánom.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Špeciálna prokuratúra nedokázala mlčať, Žilinku a jeho ľudí tvrdo spochybňuje

Vo chvíli vydania tohto newsfiltra sudkyňa Okresného súdu Bratislava III ešte iba rozhodovala, či vezme do väzby Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Obaja sú korunnými svedkami v kauze údajného podplácania exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Toho už raz generálny prokurátor Maroš Žilinka vytiahol z väzby a zbavil obvinenia. Keď NAKA a špeciálna prokuratúra vzniesli nové obvinenie, ich svedkov tentoraz obvinili pre údajné krivé výpovede práve na základe Pčolinského trestného oznámenia a na základe bližšie nepodložených zistení tajnej služby. Tak Pčolinský, ako aj súčasné vedenie SIS sú z dielne Sme rodina.

Z čoho Makóa a Beňu vinia. Vraj sa stretávajú v zahraničí a radia sa tam, ako vypovedať. Beňov advokát Peter Kubina to však spochybňuje: „Obvinenému a spoluobvinenému sa kladie za vinu na jednej strane, že ich výpovede sú navzájom rozporné, a na druhej strane, že svoje výpovede navzájom skoordinovali. Tieto okolnosti však nemôžu platiť súčasne a navzájom sa vylučujú.“

V tejto chvíli sa nedá nezaujate rozhodnúť, kto má pravdu. Dá sa však čudovať nad postupmi, ktoré dozorujúca prokuratúra predvádza.

Pôvodne mal o návrhu na vzatie do väzby rozhodnúť známy sudca Juraj Kapinaj, ktorý za škandalóznych okolností poslal do väzby členov policajného tímu Očistec. Lenže ako informoval Kubina, ktorý dal proti Kapinajovi námietku zaujatosti, nechal sa vypísať lekárom, preto ho zastupoval sudca Posluch. O ňom Kubina tvrdí, že sa mu krajská prokuratúra chce vyhnúť.

Advokát Kubina je v tejto kauze zaujatý, ale jeho argument je veľmi silný.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie