Denník N

Newsfilter: Heger ide do Kyjiva napraviť svoje zlyhanie

Premiér Eduard Heger na proteste proti ruskej agresii. Foto - TASR
Premiér Eduard Heger na proteste proti ruskej agresii. Foto – TASR

1. Hegerov pokus o reparát. 2. Po takejto nakladačke by mali na prokuratúre a v SIS padať hlavy. 3. Koalícia má čas a diskutuje o opatreniach aj reformách.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Hegerov pokus o reparát

Eduard Heger sa dočkal príležitosti napraviť svoje chybné rozhodnutie spred troch týždňov, keď odmietol ponuku navštíviť Kyjiv s premiérmi Česka, Poľska a Slovinska so zahanbujúcim vysvetlením, že mu to neodporučili naše bezpečnostné zložky.

Predseda vlády vo štvrtok večer odcestuje do hlavného mesta Ruskom napadnutej Ukrajiny spolu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borellom. Spoločne sa stretnú s prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Heger tentoraz na žiadnu ponuku vycestovať nečakal, k von der Leyenovej sa pripojil na žiadosť slovenskej diplomacie, čo znamená, že sa o cestu sám iniciatívne prihlásil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vladimír Pčolinský

Komentáre

Teraz najčítanejšie