Denník N

Newsfilter: Heger nejde za Zelenským s prázdnymi rukami

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Tu záleží viac na držiteľoch úradov než na inštitúciách. 2. Hegerovi pri Ukrajine niet čo vytknúť. 3. Pribudli ďalšie dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Krajina, kde záleží viac na držiteľoch úradov než na inštitúciách

Príbeh obvinenia a možnej väzby spolupracujúcich obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu, ktorý sa dostal do horúcej fázy ešte v nedeľu, sa vo štvrtok ešte viac zamotal. Ukázalo sa totiž, že sťažnosti bratislavského krajského prokurátora voči ich nevzatiu do väzby má na bratislavskom krajskom súde rozhodovať senát, do ktorého patria aj Marcela Kosová a Peter Šamko. Obaja pritom dlhodobo kritizujú vyšetrovanie veľkých káuz.

Beňov advokát Peter Kubina podal voči obom námietku zaujatosti, pretože Kosová aj Šamko sa verejne postavili na stranu Vladimíra Pčolinského, ktorý v tejto veci podával trestné oznámenie, a verejne vyjadrili o „kajúcnikoch“ ako o a priori nedôveryhodných svedkoch.

Ktorý senát to dostane?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Ľudovít Makó

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie