Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Heger nejde za Zelenským s prázdnymi rukami

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Tu záleží viac na držiteľoch úradov než na inštitúciách. 2. Hegerovi pri Ukrajine niet čo vytknúť. 3. Pribudli ďalšie dôkazy o vojnových zločinoch ruských vojakov.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Krajina, kde záleží viac na držiteľoch úradov než na inštitúciách

Príbeh obvinenia a možnej väzby spolupracujúcich obvinených Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu, ktorý sa dostal do horúcej fázy ešte v nedeľu, sa vo štvrtok ešte viac zamotal. Ukázalo sa totiž, že sťažnosti bratislavského krajského prokurátora voči ich nevzatiu do väzby má na bratislavskom krajskom súde rozhodovať senát, do ktorého patria aj Marcela Kosová a Peter Šamko. Obaja pritom dlhodobo kritizujú vyšetrovanie veľkých káuz.

Beňov advokát Peter Kubina podal voči obom námietku zaujatosti, pretože Kosová aj Šamko sa verejne postavili na stranu Vladimíra Pčolinského, ktorý v tejto veci podával trestné oznámenie, a verejne vyjadrili o „kajúcnikoch“ ako o a priori nedôveryhodných svedkoch.

Ktorý senát to dostane?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Ľudovít Makó

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie