Denník N

Mečíř porazil Kližana a ponúkol mu spoluprácu. Po zvolení bol netradične nervózny

Miloslav Mečíř je novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Miloslav Mečíř je novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Miloslav Mečíř je novým prezidentom Slovenského tenisového zväzu (STZ). V sobotňajších voľbách mu dalo hlas 21 z 33 členov Rady STZ.

Ďalší kandidát Martin Kližan získal osem hlasov, Ján Krošlák nedostal ani jeden hlas. Zvyšné štyri hlasy boli neplatné. Kližanovi sa po voľbách nepáčilo, že hlasovanie nebolo tajné, ale verejné.

Mečíř krátko po zvolení ponúkol Kližanovi spoluprácu. „Vyzval som ho, že ak má dobré nápady, nie sme proti tomu, aby sme ich implementovali. Bude záležať na ňom, ako sa k tomu postaví. Či si myslí, že keď to nerobí on, tak to nemá význam. Je to na ňom, nechcem si domýšľať.“

Obaja kandidáti sú k istej forme spolupráce aj nútení. Kližanov spolupracovník Peter Miklušičák totiž vyhral krajské voľby v Bratislavskom tenisovom zväze, pod ktorý spadá aj Mečířov klub Slovan Bratislava.

„V tenise je dôležité preklepnúť si súpera. My sme však partneri a ja verím, že budeme loď držať nad vodou spoločne. Že to nebude tak, že jeden ju bude držať a druhý potápať. Som presvedčený, že aj oni majú dobré nápady, a chce sa mi veriť, že nájdeme spoločnú cestu a riešenia, aby sme sa posunuli ďalej,“ povedal Mečíř.

Zvláštny brífing

Vidieť Mečířa inak ako úplne pokojného je veľmi zriedkavé. V sobotu na brífingu po svojom volebnom víťazstve reagoval hnevlivo na otázky redaktora Igora Uhera z Tenisového sveta.

Tento portál dával pred voľbami v autorských článkoch priestor výlučne kritickým názorom na fungovanie STZ a Národného tenisového centra.

Práve to bolo zrejme dôvodom Mečířovej nespokojnosti, pretože ho nahnevala už prvá, pomerne nekonfrontačná otázka: Išli ste do volieb s tým, že by ste ponúkli nejakú zmenu? Chcete niečo zmeniť na stave tenisového zväzu alebo jeho fungovaní?

Mečíř reagoval protiotázkou, či redaktor nechce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie