Denník N

Týždňový newsfilter: „Ačohentizmus“, ktorý predvádza Pellegrini s ďalšími, je podlý a trápny

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hegerova vláda nám dala dôvod na hrdosť, kritika za darované S- 300 je pod úroveň. 2. Týždeň v justícii: Dali to tak na trojku. 3. Vláda ide ohrozeným pomôcť s vysokými cenami. Mohla by si pohnúť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Hegerova vláda nám dala dôvod na hrdosť, kritika za S-300 je pod úroveň 

Padni, komu padni. To, že vláda Eduarda Hegera darovala Ukrajine protiletecký systém S-300, ju dostalo do veľmi dobrého svetla ešte aj u ľudí, ktorí k nej majú inak výhrady.

Táto vláda sa pri viacerých témach potkýnala a potkýna z objektívnych aj subjektívnych dôvodov, ale ochota pomôcť Ukrajine proti ruským agresorom je to, na čo sa bude spomínať aj v dlhšom horizonte.

Zabudnúť by sa ale nemalo ani na to, čo hovorili tí, ktorí toto rozhodnutie zhadzovali, lebo sú zbabelí, perfídni, cynickí či jednoducho hlúpi. Všetkých ale spája to, že klamú, a pomáhajú tak ruskej propagande.

Napríklad tvrdeniami o tom, že Heger ohrozil Slovensko, keď dal na Ukrajinu priviezť S-300, že systém Patriot je horší a toľko nás neochráni. Hoci všetko sa to dá vyvrátiť, bývalý premiér Fico, ktorý sa vraj vyzná v zbraniach (možno ho poučil kamoš Výboh), to považuje za „propagandu“. Odkiaľ má svoje informácie, povedať nechcel.

Po turné, čo absolvoval po dezinformačných médiách, sa to ale dá chápať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie