Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: „Ačohentizmus“, ktorý predvádza Pellegrini s ďalšími, je podlý a trápny

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hegerova vláda nám dala dôvod na hrdosť, kritika za darované S- 300 je pod úroveň. 2. Týždeň v justícii: Dali to tak na trojku. 3. Vláda ide ohrozeným pomôcť s vysokými cenami. Mohla by si pohnúť.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Hegerova vláda nám dala dôvod na hrdosť, kritika za S-300 je pod úroveň 

Padni, komu padni. To, že vláda Eduarda Hegera darovala Ukrajine protiletecký systém S-300, ju dostalo do veľmi dobrého svetla ešte aj u ľudí, ktorí k nej majú inak výhrady.

Táto vláda sa pri viacerých témach potkýnala a potkýna z objektívnych aj subjektívnych dôvodov, ale ochota pomôcť Ukrajine proti ruským agresorom je to, na čo sa bude spomínať aj v dlhšom horizonte.

Zabudnúť by sa ale nemalo ani na to, čo hovorili tí, ktorí toto rozhodnutie zhadzovali, lebo sú zbabelí, perfídni, cynickí či jednoducho hlúpi. Všetkých ale spája to, že klamú, a pomáhajú tak ruskej propagande.

Napríklad tvrdeniami o tom, že Heger ohrozil Slovensko, keď dal na Ukrajinu priviezť S-300, že systém Patriot je horší a toľko nás neochráni. Hoci všetko sa to dá vyvrátiť, bývalý premiér Fico, ktorý sa vraj vyzná v zbraniach (možno ho poučil kamoš Výboh), to považuje za „propagandu“. Odkiaľ má svoje informácie, povedať nechcel.

Po turné, čo absolvoval po dezinformačných médiách, sa to ale dá chápať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie