Euroligy: Veľmi zriedkavo ten priestor Liverpoolu niekto využije, no Guardiola to dokázal

• o nádeji Dudovho Kolína či
  • príbeh najofenzívnejšieho francúzskeho tímu.

V Euroligách sa snažíme každý týždeň zhrnúť to najpodstatnejšie, čo sa cez víkend stalo v piatich špičkových ligách. Môžete ich dostávať aj ako newsletter.

Anglicko: Lepšia pozícia pre ManCity

Premier League čaká dramatický záver sezóny. V nedeľu podvečer sa stretli dvaja najväčší favoriti na titul – Manchester City a Liverpool. Po remíze 2:2 zostáva situácia v tabuľke rovnaká, City má jednobodový náskok pred druhým Liverpoolom. Zápas hraný vo vysokom tempe priniesol aj taktickú bitku medzi dvoma skvelými manažérmi, domácim Pepom Guardiolom a Jürgenom Kloppom.

Pred zápasom obaja hovorili, že víťazstvo jedného či druhého o titule nerozhodne. A na trávniku sa ani jedno mužstvo nespoliehalo na obranu.

Na Etihad Stadium sa stretli dve mužstvá, ktoré sú pravdepodobne zároveň momentálne dvoma najsilnejšími v Európe. City bolo blízko k víťazstvu, gólmi Kevina De Bruyneho a Gabriela Jesusa dvakrát viedlo. Liverpool však vždy dokázal odpovedať. Na 1:1 v priebehu ôsmich minút vyrovnal Diogo Jota, potom po prestávke na 2:2 Sadio Mané po necelej minúte hry.