Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinkova prokuratúra a SIS si zas urobili veľkú hanbu

Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty. 2. Vláda zvláda geopolitiku na výbornú, ale nesmie zabudnúť na sociálne témy. 3. V Banskej Bystrici idú reálpolitiku s Pellegrinim.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty

Po okresnom súde ani Krajský súd Bratislava neposlal do väzby Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Oboch obvinili pre údajne krivú výpoveď, v ktorej označili exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského za skorumpovaného. Vinu odmietajú a podľa súdov dobre robia.

Pokyn stíhať oboch kľúčových svedkov vydal bratislavský prokurátor Martin Kováč na základe trestného oznámenia Pčolinského. Opiera sa o podklady zo Slovenskej informačnej služby. Slovo dôkaz sa použiť nedá, lebo nič také v tomto prípade ani neexistuje, na čom sa zhodli oba súdy.

Navyše to robia spôsobom, ktorý diskvalifikuje buď odbornú zdatnosť zodpovedných prokurátorov a tajnej služby, alebo čestnosť ich motívov. Jedno i druhé je pre právny štát fatálna hrozba.

Bez dôkazov. Už okresná sudkyňa Iveta Halvoňová povedala, že návrh na vzatie do väzby „absolútne nespĺňa základnú materiálnu podmienku väzby, čiže dôvodnosť obvinenia, a to ani pri jednom z obvinených“. Sudkyňa ešte dodala, že „neexistuje jediný priamy dôkaz, že by obvinení vedome klamali s úmyslom lživo obviniť konkrétne osoby“.

Prokurátor Kováč napriek tomu skúsil šťastie na krajskom súde. Tam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne a župné voľby

Ľudovít Makó

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie