Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Žilinkova prokuratúra a SIS si zas urobili veľkú hanbu

Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty. 2. Vláda zvláda geopolitiku na výbornú, ale nesmie zabudnúť na sociálne témy. 3. V Banskej Bystrici idú reálpolitiku s Pellegrinim.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty

Po okresnom súde ani Krajský súd Bratislava neposlal do väzby Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Oboch obvinili pre údajne krivú výpoveď, v ktorej označili exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského za skorumpovaného. Vinu odmietajú a podľa súdov dobre robia.

Pokyn stíhať oboch kľúčových svedkov vydal bratislavský prokurátor Martin Kováč na základe trestného oznámenia Pčolinského. Opiera sa o podklady zo Slovenskej informačnej služby. Slovo dôkaz sa použiť nedá, lebo nič také v tomto prípade ani neexistuje, na čom sa zhodli oba súdy.

Navyše to robia spôsobom, ktorý diskvalifikuje buď odbornú zdatnosť zodpovedných prokurátorov a tajnej služby, alebo čestnosť ich motívov. Jedno i druhé je pre právny štát fatálna hrozba.

Bez dôkazov. Už okresná sudkyňa Iveta Halvoňová povedala, že návrh na vzatie do väzby „absolútne nespĺňa základnú materiálnu podmienku väzby, čiže dôvodnosť obvinenia, a to ani pri jednom z obvinených“. Sudkyňa ešte dodala, že „neexistuje jediný priamy dôkaz, že by obvinení vedome klamali s úmyslom lživo obviniť konkrétne osoby“.

Prokurátor Kováč napriek tomu skúsil šťastie na krajskom súde. Tam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne a župné voľby 2022

Ľudovít Makó

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie