Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinkova prokuratúra a SIS si zas urobili veľkú hanbu

Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vladimír Beňa, Ľudovít Makó s advokátom a Vladimír Pčolinský. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty. 2. Vláda zvláda geopolitiku na výbornú, ale nesmie zabudnúť na sociálne témy. 3. V Banskej Bystrici idú reálpolitiku s Pellegrinim.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Časť prokurátorov a tajná služba nerobia právo, ale komploty

Po okresnom súde ani Krajský súd Bratislava neposlal do väzby Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Oboch obvinili pre údajne krivú výpoveď, v ktorej označili exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského za skorumpovaného. Vinu odmietajú a podľa súdov dobre robia.

Pokyn stíhať oboch kľúčových svedkov vydal bratislavský prokurátor Martin Kováč na základe trestného oznámenia Pčolinského. Opiera sa o podklady zo Slovenskej informačnej služby. Slovo dôkaz sa použiť nedá, lebo nič také v tomto prípade ani neexistuje, na čom sa zhodli oba súdy.

Navyše to robia spôsobom, ktorý diskvalifikuje buď odbornú zdatnosť zodpovedných prokurátorov a tajnej služby, alebo čestnosť ich motívov. Jedno i druhé je pre právny štát fatálna hrozba.

Bez dôkazov. Už okresná sudkyňa Iveta Halvoňová povedala, že návrh na vzatie do väzby „absolútne nespĺňa základnú materiálnu podmienku väzby, čiže dôvodnosť obvinenia, a to ani pri jednom z obvinených“. Sudkyňa ešte dodala, že „neexistuje jediný priamy dôkaz, že by obvinení vedome klamali s úmyslom lživo obviniť konkrétne osoby“.

Prokurátor Kováč napriek tomu skúsil šťastie na krajskom súde. Tam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne a župné voľby

Ľudovít Makó

Maroš Žilinka

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Peter Pellegrini

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie