Real akoby nemal šajnu, má však Modrića a Benzemu. V najlepšom zápase sezóny ukončil Abramovičovu éru

Benzema a Rodrygo oslavujú gól, ktorý znamenal, že zápas pôjde do predĺženia. Foto - TASR/AP
Benzema a Rodrygo oslavujú gól, ktorý znamenal, že zápas pôjde do predĺženia. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

po najlepšom zápase v tohtoročnej vyraďovacej časti a po najväčšom prekvapení pozná Liga majstrov prvých dvoch semifinalistov. Sú nimi španielske kluby Real Madrid a Villarreal.

Real síce pred šiestimi dňami vyhral prvý zápas na ihrisku FC Chelsea 3:1, v domácej odvete však od 75. minúty prehrával 0:3 a dvojzápas otočil až v predĺžení.

Tento zápas ukončil aj jednu éru v európskom futbale – Roman Abramovič po takmer 20 rokoch nútene predáva Chelsea, ktorú si mohol kúpiť vďaka svojej blízkosti k Borisovi Jeľcinovi a Vladimirovi Putinovi. Za ten čas vyhral Ligu majstrov dvakrát – vlani a v roku 2012.

Villarreal si na štadióne favorizovaného Bayernu šetril jedinú strelu na bránu až do 88. minúty, aby ňou vyrovnal na 1:1 a rozhodol o nečakanom postupe.

50-tisícové španielske mesto velebí trénera Unaia Emeryho, kompliment za urobenú prácu si však zaslúži aj tréner Chelsea Thomas Tuchel, hoci jeho tím prvenstvo z minulej sezóny neobháji.

Zostrihy z oboch zápasov nájdete na oficiálnom webe UEFA, kde sa stačí zaregistrovať. Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Thomas Tuchel počas uplynulých šiestich dní potvrdil, akým je skvelým stratégom, motivátorom aj vizionárom.

Jeho tím minulú stredu po priemernom výkone prehral doma s Realom Madrid 1:3 a Tuchel reagoval