Bláznivý záver zápasu City s Atléticom. Hromadná strkanica, agresia v tuneli aj policajti

Foto - TASR/AP, koláž - N
Foto – TASR/AP, koláž – N

Dobrý deň,

futbalový svet čakal na to, akú tvár Atlética Madrid uvidí v odvete štvrťfinálového dvojzápasu proti Manchestru City.

Nakoniec sa fanúšikovia dočkali omnoho ofenzívnejšieho tímu, ktorý pred týždňom nesympatickým výkonom takmer ubránil remízu. Napriek tomu boli najzaujímavejšími momentmi roztržky v poslednej minúte, ktoré pokračovali aj v tuneli po zápase.

V druhom zápase FC Liverpool postúpil napriek remíze 3:3 proti Benfice Lisabon, tréner Klopp priznal, že aj jeho hráči sú len ľudské bytosti. V základnej zostave chýbali Salah, Mané, Robertson či Van Dijk.

Zostrihy z oboch zápasov nájdete na oficiálnom webe UEFA, kde sa stačí zaregistrovať. Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

„Na to sa nedá pozerať, nie je to pre ľudí žiadna radosť. Bolo by pochopiteľné, keby sa rozhodli prepnúť na Netflix,“ rypol si do Atlética Madrid pred odvetným štvrťfinálovým zápasom legendárny holandský útočník Marco Van Basten.

Niekdajší reprezentant, ktorý si pamätá slávne časy Ajaxu Amsterdam, je tak logicky fanúšikom absolútne ofenzívneho futbalu, preto si spolu s miliónmi fanúšikov po celom svete v odvete v Madride prial zaujímavejší futbal ako v úvodnom zápase.

A férovo povedané, aj sa dočkal. Atlético Madrid hral omnoho aktívnejšie, v niektorých momentoch dokonca Manchester City zaskočil. Prezentoval sa umným, dobre načasovaným pressingom a zaujímavou hrou po oboch čiarach. Napriek tomu, že hral veľmi pevne a organizovane, nebol zatiahnutý zopár metrov pred vlastnou šestnástkou.

Naopak, do podobnej pozície často vytlačil favorizovaného súpera. „Hrali omnoho lepšie ako my,“ priznal po zápase tréner Manchestru City Pep Guardiola.

Dobrý výkon predviedol v strede zálohy Geoffrey Kondogbia, defenzívne presvedčivý a ofenzívne zaujímavý stredopoliar, ktorý sa skvelo zhostil roly záložníka box-to-box, teda hráča pôsobiaceho od šestnástky k šestnástke. V druhom polčase sa nepresvedčivý výkon Manchestru City prehĺbil, vyzeral byť úplne bez nápadu a nepríjemne zaskočený agresívnou hrou domácich.

„City bol dnes šťastnejší tím, aspoň pre mňa. V druhom polčase stratili hlavu, nedokázali si udržať loptu a prípadne streliť gól, aby rozhodli dvojzápas,“ napísal po zápase odborník na španielsky futbal Dermot Corrigan.

Hostia síce držali celkovo loptu viac (59 %), no na bránu vystrelili len raz a skôr pôsobili nepripravene na to, čo vyvrcholilo v 90. minúte.