Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Heger robí dobre, že sa neponáhľa na miesto Matoviča. Vie, čo ho čaká

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Nadišla skúška Hegerovej vlády. 2. Má to logiku, ale nezamýšľam sa nad tým. 3. Strach z doživotia priniesol priznanie.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Nadišla skúška Hegerovej vlády

Len čo sa vláda vráti z veľkonočných sviatkov, čakajú ju dve nanajvýš naliehavé záležitosti. Prvá bude jednoduchá a už teraz sa dá odhadnúť, ako s ňou naložia. O druhej sa však dá odhadnúť len to, že bude nesmierne zložitá. Možno vôbec najzložitejšia, akú bude táto koalícia riešiť.

Rúška dole. Prvá záležitosť sa týka protipandemických opatrení. Tu vláde neostáva veľa iných možností, len ich zásadne uvoľniť. To hlavne znamená zredukovať povinnosť respirátorov na nevyhnutné minimum. V prospech tohto riešenia hovoria nielen príklady zo susedných krajín, ale aj klesajúca krivka pandémie a stúpajúce teploty vzduchu.

Inflácia ako pred 22 rokmi. Tou ozajstnou výzvou bude,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie