Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícii sa kráti čas, kým z inflácie Fico a fašisti nespravia magnet na svoje preferencie 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vojna naberá na obrátkach a spolu s ňou aj problémy, ktoré musí vláda riešiť. 2. Kotleba už nie je poslancom, problém zostáva. 3. PS je strana, ktorá prestala využívať príležitosti. Zmeniť to má Michal Šimečka.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Vojna naberá na obrátkach a spolu s ňou aj problémy, ktoré musí vláda riešiť

Po ukrajinských predstaviteľoch v utorok aj ruský minister zahraničia Sergej Lavrov oznámil začiatok ruskej ofenzívy na Ukrajine. Za iných okolností by takýto výrok Putinovho emisára bol dobrou správou. Pretože ustavične klame, zvyčajne stačí jeho výroky negovať a dozviete sa pravdu. Tentoraz však aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal: „Bitka o Donbas, na ktorú sa dlho pripravovali (Rusi – pozn. red.), sa začala.“

Výnimočne preto treba brať Lavrovove tvrdenia vážne a novú masívnu ruskú ofenzívu je lepšie považovať za naozaj vážny pokus dosiahnuť na Ukrajine víťazstvo. Žiaľ, veriť sa nedá druhému ministrovmu tvrdeniu, v ktorom ubezpečoval, že Rusko na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane. Ten istý Lavrov pred 24. februárom tvrdil aj to, že Rusko na Ukrajinu nezaútočí.

Ruská agresia má okrem vojenského aj ekonomický rozmer. Zrýchľuje už aj tak vysokú infláciu a spomalí celosvetový hospodársky rast.

Ako píše kolega Radoslav Tomek v rubrike Graf dňa, Medzinárodný menový fond revidoval svoj januárový odhad o takmer celý percentuálny bod smerom dole. Európska únia zároveň dnes informovala, že v hre je odstrihnutie sa od ruskej ropy, čo je pre Úniu menší problém než skoncovať aj s Putinovým plynom.

Pripomína to dokonalú búrku, ktorú je pripravená využiť vo svoj prospech slovenská opozícia. Predseda Smeru už dnes oznámil, že každá rodina by podľa neho mala dostať ako kompenzáciu rastúcich cien 1500 eur,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Inflácia

Kotlebovci - ĽSNS

Marian Kotleba

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Progresívne Slovensko

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie