Denník N

Koalícia si dáva záležať, aby neúčasť SaS pri balíku pomoci nevyzerala ako konflikt. Zároveň si zachránila dvoch poslancov

Igor Matovič a Eduard Heger. Foto - TASR
Igor Matovič a Eduard Heger. Foto – TASR

Juraj Šeliga a Jana Žitňanská hovoria, že ak by balík pomoc neprešiel, ďalej by nehlasovali za vládne zákony.

Nie je to tak dávno, čo sa v koalícii rozhorelo napätie, keď parlamentom neprešli zákony súvisiace so súdnou mapou ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (klub SaS), lebo za ne nehlasovali poslanci Sme rodina, ale ani najmenšej koaličnej strany Za ľudí.

Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík vtedy naznačil, že si v rámci koalície môžu takéto postupy odplácať. „Má to aj svoje pozitívne stránky, aspoň my nemusíme podporovať hlúposti, ktoré prichádzajú zo Sme rodina,“ vyhlásil v polovici februára.

Potom vypukla vojna na Ukrajine, ktorá podľa slov vládnych strán koalíciu zomkla. Na ďalší koaličný spor však aj tak nebolo treba čakať príliš dlho. Tentoraz stáli na opačných póloch politici OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí proti SaS. Tá odmietla podporiť návrh opatrení na pomoc ľuďom, ktorý vo štvrtok predstavili na úrade vlády.

Ohlásená zostava na tlačovej konferencii bez politikov SaS a za účasti predsedu OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča, známeho nejedným ostrým výrokom na adresu Richarda Sulíka a jeho strany, na prvý pohľad naznačovala, že verejnosť bude svedkom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

OĽaNO

Richard Sulík

SaS

Sme rodina

Za ľudí

Slovensko

Teraz najčítanejšie