Denník N

Svetový newsfilter: Putin predčasne hlási úspechy, jeho armáda upravuje stratégiu

Putin a minister obrany Sergej Šojgu. Foto - TASR/AP
Putin a minister obrany Sergej Šojgu. Foto – TASR/AP

1. Rusi sa snažia vyhnúť chybám, ktoré robili pri Kyjive. 2. Johnson posiela migrantov do Rwandy. 3. Čína sa približuje k Austrálii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Dobrý deň,

na východe Ukrajiny sa už začala očakávaná ruská ofenzíva. V útokoch na civilnú infraštruktúru a obmedzených ruských úspechoch sa podobá na to, čo sme videli počas prvých siedmich týždňov vojny, zatiaľ je však iná najmä v intenzite.

Ukrajinci preto vravia, že útok ešte nevypukol naplno. Pravdepodobné je aj to, že Rusko sa poučilo z niektorých chýb, ktoré urobilo, keď očakávalo rýchle víťazstvo.

O čo ide: Udalosti z konca minulého týždňa pripomínali to, čo sme zažívali pred dvoma mesiacmi. Ruské jednotky sa zhromažďovali na východe Ukrajiny a chystali sa na útok, zatiaľ čo Západ na čele s USA varoval, že ofenzíva príde čoskoro.

To sa aj stalo a Američania vravia, že vidia zmenu v prístupe ruskej armády, ktorá sa snaží vyhnúť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Čína a Taiwan

Iné podcasty Denníka N

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie