Denník N

Komentátori Denníka N: Obvinenie Fica a Kaliňáka je silné, všetko do seba zapadá (+ video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Robert Fico dva roky pripravoval svoje publikum na to, že ho zadržia, hovoria v podcaste V redakcii komentátori Denníka N Roman Pataj a Filip Obradovič. Rozprávala sa s nimi Monika Tódová.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Udalosťou týždňa je bezpochyby obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo založenia zločineckej skupiny, z ohrozenia bankového a daňového tajomstva a zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Filip, ty zvykneš byť skeptický pri informáciách tohto typu, si skeptický aj voči tomuto obvineniu?

Obradovič: Som opatrný. Myslím si, že v tomto prípade sa opatrnosť žiada, lebo je to obrovská vec. Je mimoriadna a bude mať vplyv na politický vývoj bez ohľadu na to, ako to dopadne. Som zvedavý, ako to ďalej bude pokračovať. Ak sa naozaj podarí vyšetrovateľom a orgánom činným v trestnom konaní dokončiť to až do konca a oboch ich usvedčiť, bude to vec, ktorú sme si možno ani pred rokom nevedeli predstaviť napriek informáciám, ktoré sme už mali.

Smerovalo to k tomu.

Obradovič: Smerovalo, zároveň sa však bavíme už o finále, ktoré je predsa len o niečom inom ako reči a podozrenia. Zároveň, ak sa to nepodarí, bude to veľká rana pre tú časť verejnosti, ktorá si myslela, že sa to môže stať – a veľké povzbudenie pre podporovateľov Roberta Fica a celú dezinfoscénu, ktorá stratí akúkoľvek dôveru v štát.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Podcasty Denníka N

Robert Fico

Robert Kaliňák

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie