Denník N

Komentátori Denníka N: Obvinenie Fica a Kaliňáka je silné, všetko do seba zapadá (+ video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Robert Fico dva roky pripravoval svoje publikum na to, že ho zadržia, hovoria v podcaste V redakcii komentátori Denníka N Roman Pataj a Filip Obradovič. Rozprávala sa s nimi Monika Tódová.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Udalosťou týždňa je bezpochyby obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo založenia zločineckej skupiny, z ohrozenia bankového a daňového tajomstva a zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Filip, ty zvykneš byť skeptický pri informáciách tohto typu, si skeptický aj voči tomuto obvineniu?

Obradovič: Som opatrný. Myslím si, že v tomto prípade sa opatrnosť žiada, lebo je to obrovská vec. Je mimoriadna a bude mať vplyv na politický vývoj bez ohľadu na to, ako to dopadne. Som zvedavý, ako to ďalej bude pokračovať. Ak sa naozaj podarí vyšetrovateľom a orgánom činným v trestnom konaní dokončiť to až do konca a oboch ich usvedčiť, bude to vec, ktorú sme si možno ani pred rokom nevedeli predstaviť napriek informáciám, ktoré sme už mali.

Smerovalo to k tomu.

Obradovič: Smerovalo, zároveň sa však bavíme už o finále, ktoré je predsa len o niečom inom ako reči a podozrenia. Zároveň, ak sa to nepodarí, bude to veľká rana pre tú časť verejnosti, ktorá si myslela, že sa to môže stať – a veľké povzbudenie pre podporovateľov Roberta Fica a celú dezinfoscénu, ktorá stratí akúkoľvek dôveru v štát.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Iné podcasty Denníka N

Robert Fico

Robert Kaliňák

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie