Denník N

Voľby 2023

Smer
25,43 %
Hlas
17,43 %
PS
11,11 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,99 %
KDH
7,45 %
SNS
6,07 %
Aliancia
5,99 %
Republika
5,55 %
SaS
4,00 %
Sme rodina
2,60 %
Demokrati
2,28 %
ĽSNS
1,04 %
KSS
0,43 %
Piráti
0,41 %
Modrí
0,28 %
Maďarské fórum
0,18 %
Princíp
0,11 %
SOS
0,10 %
Srdce
0,10 %
My Slovensko
0,09 %
Karma
0,06 %
Vlastenecký blok
0,05 %
Spravodlivosť
0,05 %
SHO
0,05 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 0:30
18,17 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Šanta o Kaliňákovej väzbe: Dnes sa menia dejiny práva, ideme správnym smerom

Ján Šanta a Ľubomír Daňko. Foto – N
Ján Šanta a Ľubomír Daňko. Foto – N

Riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko povedal, že vyšetrovateľ rozhodol o Ficovi a Kaliňákovi samostatne a obvinení môžu na svoju obranu hovoriť čokoľvek.

To, z čoho vyšetrovateľ NAKA viní Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, nebola žiadna politická činnosť. V diskusii Nadácie Zastavme korupciu na festivale Pucung v Košiciach to povedal riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko.

To, že Fico hovorí o čurillovskej mafii, je podľa Daňka zle. „Celé vyšetrovanie vedie odbor východ, vyšetrovateľ je z Košíc, nemôžeme hovoriť, že by na procese participoval pán Čurilla alebo vyšetrovatelia z Bratislavy.“

Fico dnes zároveň vyhlásil, že vyšetrovateľ Jaroslav Vereščák sa pod uznesenie len podpísal a v skutočnosti bolo napísané na Úrade špeciálnej prokuratúry. „Obvinení môžu tvrdiť na svoju obhajobu čokoľvek, je to vymyslená informácia, vyšetrovateľ na prípade pracoval dlhší čas, zabezpečovali dôkazy spolu s operatívnymi pracovníkmi,“ povedal Daňko. Vyšetrovateľ je podľa neho podpísaný pod každou zápisnicou a uznesenie napísal sám podľa svojho svedomia. „Som vďačný všetkým vyšetrovateľom, ktorí sa neboja,“ hovorí riaditeľ NAKA.

Šanta: Je to trestný čin

Fico aj Kaliňák sú obvinení z toho, že si k sebe vo funkciách predsedu vlády alebo ministra vnútra volali štátnych úradníkov a pýtali od nich diskreditujúce informácie na politických oponentov a následne spolu s podnikateľom Norbertom Bödörom zabezpečovali, aby boli zverejňované v médiách. Čo je na tom zlé? „Všetko je na tom zlé,“ odpovedá prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta. „Určite treba odlíšiť korektný politický boj, ktorý už neexistuje, od zneužívania práva, daňového tajomstva a právomocí verejného činiteľa.“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Robert Fico

Robert Kaliňák

Vladimír Pčolinský

Slovensko

Teraz najčítanejšie